Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 20.června 2024   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Projekty - SOVbavariabohemiakultur@online

 Kategorie: Projekty - SOV

datum: 14.5.2003
www.bbkult.net je internetový portál pro přeshraniční spolupráci v oblasti kultury
Dne 14.května 2003 byla pod záštitou města Schönsee spuštěna domovská stránka „bbkult.net“ – bavariabohemiakultur@online jako nepřetržitá dvojjazyčná kulturní a informační platforma pro sousední regiony Horní Falc a Plzeň.
www.bbkult.net je internetový portál pro přeshraniční spolupráci v oblasti kultury. Koordinátorem projektu je město Schönsee, hlavním partnerem z německé strany okres Schwandorf, hlavním partnerem z české strany sdružení „Šance pro jihozápad“. Na slavnostním zahájení provozu vystoupili pan Hans Eibauer starosta města Schönsee, dr. Weidinger předseda regionální vlády Horní Falc, Karel Pokorný radní Plzeňského kraje, Olga Kalčíková radní Plzeňského kraje, Karel Smutný předseda sdružení Šance pro jihozápad a starosta obce Klenčí pod Čerchovem, Ludwig Spreitzer viceprezident okresní rady a Volker Liedtke zemský rada okresu Cham. Hlavní zásluhu na realizaci projektu má za německou stranu pan Hans Eibauer a za českou stranu Ing. Miroslava Vacková, jednatelka společnosti Epin s.r.o. kteří jsou i členy redakční rady portálu.
Spuštěním se „bbkult.net“ stává obsáhlou kulturní a informační platformou, která získává nejvíce provozovatelů kultury v regionech Horní Falc a Plzeň.
„bbkult.net“ se zaměřil na následující cíle:

• Rozličné informace o kulturním životě, kulturní rozmanitosti a kulturních silách na obou stranách bavorsko – české hranice
• Prezentace projektů obcí, škol a institucí
• Nepřetržitá dvojjazyčná prezentace jako klíč k sousedským bavorsko – českým vztahům
• Podpora kulturních sil
• Zlepšení stávajících kontaktů
• Zlepšení vytváření vzájemné představy o obou pohraničních oblastech

V přípravné fázi do konce února 2003 bylo redakcí podchyceno cca 1200 provozovatelů kultury, cca 140 míst a asi 50 partnerských projektů v regionech Horní Falc a Plzeň. Příspěvky jsou průběžně doplňovány.

Projekt se svojí nabídkou obrací především na ty, kdo se zajímají o kulturní nabídku v sousední zemi. Je fórem pro přeshraniční kontakt a dialog. Úzce spolupracuje s českým centrem v Mnichově. Je věnován školám, kulturním tvůrcům, majitelům kulturních zařízení a zejména pořadatelům a organizátorům kulturních akcí.

Správce 


   [zobrazeno (24), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2024 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08