Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 20.června 2024   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - stalo se...Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila 2. kolo přijímání žádostí nestátních neziskových organizací (NNO) o granty z programu EU „Transition Facility (přechodový nástroj)“.

 Kategorie: Zpravodaj - stalo se...

datum: 21.2.2006
TISKOVÁ ZPRÁVA

NROS podpoří více než 1,5 miliónem EUR z evropských fondů širokou škálu činností nestátních neziskových organizací

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila 2. kolo přijímání žádostí nestátních neziskových organizací (NNO) o granty z programu EU „Transition Facility (přechodový nástroj)“. NNO mohou předkládat projekty v oblasti antidiskriminace, boje s korupcí, ochrany životního prostředí a ochrany spotřebitelů. NROS celkově rozdělí přes 1,5 miliónu EUR na projekty, které mohou trvat maximálně 1 rok a které budou předem zálohovány ve výši 80% celkových nákladů. Maximální podpora ne jeden projekt může být až 50 000 EUR. Organizace mohou podat v rámci jedné výzvy i jedné priority více návrhů projektů, které mohou být následně všechny podpořeny.

„Vyhlášený program není určen jen specializovaným NNO v podpořených oblastech. I když by někdo mohl namítnout, že například ochrana spotřebitelů je záležitostí pouze spotřebitelských organizací, není tomu tak“, říká Bojan Šuh z NROS, vedoucí oddělení PHARE/Transition Facility. „Řada nespotřebitelských NNO si ani neuvědomuje, že de facto v praxi vyvíjejí ´spotřebitelskou´ činnost. Vždyť ´spotřebiteli´ jsou i pacienti či uživatelé sociálních služeb“. Do 2.výzvy bylo aktuálně zařazeno několik dalších priorit, které rozšiřují okruh možných žadatelů. Mezi tyto nové priority patří problematika dluhového poradenství či poradenství pro uživatele sociálních služeb.

V oblasti antidiskriminace budou podpořeny projekty, které se zaměří na boj proti jakékoliv formě diskriminace z různých důvodů (rasy, pohlaví, věku, sexuální orientace, postižení, víry, atd.). V oblasti antikorupce NROS podpoří boj s korupcí ve všech oblastech společnosti. NNO, které se zaměřují i na poradenskou činnost v oblasti životního prostředí či prosazování evropské ekologické legislativy v ČR, mohou požádat o grant v rámci vyhlášeného kola Transition Facility v oblasti ochrany životního prostředí. Podporu mohou získat i zajímavé a inovativní projekty, které nemusí nutně odpovídat zavedeným činnostem v daných oblastech.

Bojan Šuh dodává i další důvod, proč by se NNO měly o vyhlášený program zajímat: „V současné době, kdy je pro NNO teoreticky dostupná celá řada jiných grantových programů, je program Transition Facility přátelský pro NNO především svými finančními a procedurálními podmínkami. Určitě by neměl uniknout jejich pozornosti“.

NROS nabídne všem zájemcům možnost konzultovat jejich projekty telefonickou a elektronickou cestou. Na stránkách nadace www.nros.cz budou rovněž zveřejněny často kladené otázky spolu s odpověďmi na ně.

Transition Fcility je program Evropské unie, který je dostupný jen novým členský zemím EU. Jeho cílem je v období 2004-2006 pomoci odstranit „nedodělky“ v přípravách na vstup do EU, které se nepodařilo zcela vyřešit v rámci předstupních fondů. Čerpání prostředků na jednotlivé projekty bude z těchto fondů probíhat do roku 2009.

Více informací o vyhlášené výzvě poskytne:
Kateřina Kotasová
katerina.kotasova@nros.cz
Tel: 233 359 484

Tel.: 233 351 831
233 356 173
Fax: 233 354 708
E-mail: nros@nros.cz
http://www.nros.cz

David Stulík (NROS)


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2024 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08