Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 24.ledna 2019   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - napsali o násJihozápad se pozdravil s Evropou

 Kategorie: Zpravodaj - napsali o nás

datum: 7.4.2004
Dobrý den, Evropo, byl název semináře uspořádaného v pondělí v Klatovech pod záštitou premiéra Vladimíra Špidly. Zúčastnili se ho představitelé Plzeňského kraje, ministerstev a více než stovka starostů ze sdružení měst a obcí Šance pro jihozápad.

Zatímco hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann (ODS) realisticky poukazoval na skutečnosti spojené s naším vstupem do Unie, kritizoval demokratický deficit a přivítal možnost využití dotací, tak náměstek ministra zahraničních věcí a státní tajemník pro evropské záležitosti Jan Kohout zasvěceně analyzoval aktuální problematiku našeho zapojení ve společenství.

Kohout rovněž informoval o Koncepci směřování ČR v EU v létech 2006-13, která byla předložena k veřejné diskusi na internetu. "Koncepce definuje pět našich priorit, např. rozvoj a prosperita. Nechceme být velkou montážní dílnou Evropy nebo finanční službou, ale oblastí, která stojí na vlastních hodnotách, vzdělanosti, kvalifikovaných pracovních zdrojích a bohaté infrastruktuře. Máme co nabídnout. Důležitými prioritami je bezpečnost našich občanů a podpora češtiny a české kultury v rámci EU," konstatoval Kohout.

V dalších příspěvcích hovořili ministerští úřadníci a krajští zastupitelé o programech EU, životním prostředí a spolupráci s bavorským regionem. Podstatná část semináře se věnovala zemědělství a problematice venkova.

"U nás obhospodařuje 75 procent půdy pouze pět procent zemědělců, a proto nám jde o podporu venkova, kam by se měl vrátit život v podobě cestovního ruchu a rozvoje drobných podniků. Venkov například přispěje k rozvoji alternativních zdrojů elektřiny, která se stává evropským hitem," prohlásil ředitel Odboru rozvoje venkova a ekologie ministerstva zemědělství Jiří Vačkář s tím, že v EU musejí počítat s odlišnou strukturou našeho zemědělství, a tím i s odlišnými požadavky, na kterých budeme trvat.

Právo, 7.4.2004

Šilhavá Vlaďka 


zobrazení fotogalérie

   [zobrazeno (3), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2019 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08