Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 středa 21.října 2020   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - reklama a inzerceDejte schodu jméno

 Kategorie: Zpravodaj - reklama a inzerce

datum: 13.2.2004
Tisková zpráva 12.02.2004

Dejte schodu jméno

Rozhledna na Sedle u Sušice má projekt a první sponzory.
Vstupuje do 2. roku veřejné sbírky

Kdo jsme
Sdružení na obnovu rozhledny na Sedle (u Sušice) bylo založeno v listopadu 2002. Členové rady (výkonné složky sdružení) jsou zapálení příznivci myšlenky obnovy rozhledny na vrcholu Sedla, kteří jsou ochotni pro tuto stavbu obětovat kromě finančních prostředků i značné množství volného času. Mezi členy sdružení pak můžeme najít volené zastupitele na různých úrovních, inženýry, drobné podnikatele, doktory, studenty, zaměstnance, architekty, řemeslníky, vysokoškolské profesory, úředníky a v neposlední řadě i právnické osoby jako např. Muzeum Šumavy.

Co se nám podařilo v r. 2003
V roce 2003 Sdružení prodalo celkem 19 schodů v hodnotě 95 tis. Kč, získalo dotaci 50 tis. Kč od Krajského úřadu v Plzni jako příspěvek na projekt rozhledny a její propagaci. Dnes máme hotový projekt rozhledny od pražské firmy Pontex a profesionální webové stránky. Kromě toho se členům Sdružení a jejich přátelům podařilo v průběhu roku vyčistit vrchol Sedla od odpadků včetně přístupových cest, propagovat rozhlednu na Dni Sušice v senátu, uspořádat benefiční divadelní představení, popularizovat stavbu rozhledny besedami o rozhlednách v Sušici a v Praze ve spolupráci s prof. Nouzou (spoluautorem scénáře divadelního cyklu „Rozhlédni se člověče“) a dva pochody na Sedlo. Minulý týden jsme u příležitosti valné hromady vydali výroční zprávu Sdružení. Na kontě Sdružení bylo k 31.12.2003 45tis. Kč.

Rok 2004
V roce 2004 bychom chtěli ukončit stavební řízení k rozhledně a získat komerční sponzory – dodavatele dřeva a spojovacího materiálu a také prodat další schody na rozhlednu v hodnotě 5.000 Kč ve veřejné sbírce. Každý z dárců, který zaplatí celý schod, bude mít na svém schodu jméno.

Motto
„Naším cílem je postavit celoročně přístupnou rozhlednu na vrchu Sedlo (902 m.n.m), jednom z nejvyšších kopců Kašperské vrchoviny, který leží na turistické stezce spojující Sušici s hradem Kašperk. Rozhledna se určitě stane lákavou atrakcí pro mnohé turisty. Stavba má rozpočet zhruba 2,5-3 mil. Kč, což samozřejmě není malá částka. V loňském roce se nám podařilo odstartovat veřejnou sbírku. Prodáváme schody na rozhlednu v hodnotě 5.000 Kč, které ponesou jméno dárce. Přijímáme také menší finanční dary, ale v letošním roce budeme hledat hlavně větší sponzory.
Rozhledna na Sedle není jen o shánění peněz. V rámci sbírky se snažíme udělat co nejvíc doprovodných akcí, které nabídnou zábavu a relaxaci dospělým i dětem z okolí. Chceme, aby se rozhledna stala projektem místních lidí, kteří při různých turistických pochodech a divadelních představeních užijí legraci a odpočinou si. Zároveň doufáme, že pak vezmou projekt rozhledny za svůj,“ říká Petr Pavlíček, předseda rady Sdružení a projektant rozhledny.

Sdružení podporuje
starostka Sušice Jiřina Rippelová, senátor Petr Smutný, předseda Českého klubu turistů a bývalý ministr Jan Stráský, spoluautor scénáře televizního seriálu „Rozhlédni se člověče“ Jan Nouza a z firem firem pak např. Solo Sušice, .

Tisková konference:

Pondělí 23.2.2004 ve 13.00 na Městském úřadě v Sušici, Nám. Svobody 138. Prosíme domluvte se dopředu osobně s panem Petrem Pavlíčkem, předsedou Sdružení a starostou obce Podmokly u Sušice. Děkujeme! Tel. 777 710 898.
Kontaktní osobou v Praze je Tomáš Míčka, člen rady Sdružení a projektant tel. 606 644 442.

Výroční zprávu Sdružení včetně účetní uzávěrky Vám pošleme, napíšete-li na emailovou adresu tmi@iol.cz (Tomáš Míčka).
Podrobné informace a fotografie najdete na www.rozhledna-nasedle.cz.

Petr Pavlíček 


   [zobrazeno (2), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2020 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08