Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisCVVM: Podpora vstupu ČR do EU vzrostla

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 14.11.2002
CVVM: Podpora vstupu ČR do EU vzrostla Předběžná podpora a souhlas se vstupem ČR do EU od loňského roku vzrostla. Pro členství v EU se v říjnovém výzkumu vyjádřilo 47 procent občanů. Přímo proti členství se vyjádřilo 18 procent respondentů. Celkem 23 procent ještě není rozhodnuto, jak by hlasovalo. Pět procent by nehlasovalo a sedm procent neví, zda by vůbec hlasovalo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

CVVM: Podpora vstupu ČR do EU vzrostla

Předběžná podpora a souhlas se vstupem ČR do EU od loňského roku vzrostla. Pro členství v EU se v říjnovém výzkumu vyjádřilo 47 procent občanů. Přímo proti členství se vyjádřilo 18 procent respondentů. Celkem 23 procent ještě není rozhodnuto, jak by hlasovalo. Pět procent by nehlasovalo a sedm procent neví, zda by vůbec hlasovalo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Počet k těch, kteří by přišli k volbám do Evropského parlamentu (62 procent) ve srovnání s těmi, kteří by se zúčastnili voleb do Poslanecké sněmovny (67 procent), je poněkud nižší. Nadále trvá výrazná převaha názoru, že by měl být český poslanec v Evropském parlamentu spíše nezávislou osobností (71 procent). Oproti minulému roku však můžeme sledovat mírný nárůst těch, kteří si myslí, že by to měl být člen politické strany (15 procent). Mezi těmi, kteří by v Evropském parlamentu viděli raději členy politické strany, převažují příznivci ODS a KSČM, poněkud více než průměrně je jich také mezi příznivci KDU-ČSL.

Výrazně více je zastánců společné evropské měny mezi příznivci vstupu ČR do EU (80 procent). Z odpůrců vstupu ČR do EU se jedná o 18,6 procenta občanů, kteří by společnou měnu zavedli. Největšími příznivci jsou voliči ODS a US-DEU (73 procenta). Průměrně se k otázce společné měny staví příznivci ČSSD a KDU-ČSL (45 procenta). Nejvýrazněji proti evropské měně vystupovali voliči KSČM, z nichž se pro přijetí Euro vyslovilo 14 procent. Ti, kteří by k volbám nešli, podporují přijetí evropské měny ve 43 procentech případů.

ČIA 14.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08