Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEvropské a národní předpisy

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 11.11.2002
Evropské a národní předpisy Z pohledu členských států unie se přijaté právní předpisy rozdělují na ty, které jsou pro všechny členy společné, a na předpisy národního charakteru, které jsou z pohledu unie individuální, členské státy je přijímají podle svých vlastních potřeb. Samozřejmě národní předpisy musí respektovat závazky vyplývající z právních dokumentů Společenství.

Evropské a národní předpisy

Z pohledu členských států unie se přijaté právní předpisy rozdělují na ty, které jsou pro všechny členy společné, a na předpisy národního charakteru, které jsou z pohledu unie individuální, členské státy je přijímají podle svých vlastních potřeb. Samozřejmě národní předpisy musí respektovat závazky vyplývající z právních dokumentů Společenství.

Oblast potravin, stejně jako jiné oblasti významné z hlediska zdraví, života, ekonomických a dalších zájmů obyvatelstva, je upravena celou řadou právních předpisů, které stanovují požadavky kladené na potraviny. Zejména se jedná o parametry, které se týkají jakosti a zdravotní nezávadnosti potravin a označování potravinářských výrobků údaji, které jsou důležité pro spotřebitele.

Doposud Společenství přijalo předpisy, které obsahovaly jednotné požadavky na kvalitu kakaa a čokolády, ovocné džemy, minerální vody, med, cukr, ovocné šťávy a nektar, lihoviny a víno. Situace v potravinářství se ovšem neustále vyvíjí a podmínky, které z pohledu EU nabývají na významu, budou sjednocovány i v legislativě na evropské úrovni. Česká republika se proto neustále zabývá evropskými předpisy a zároveň přijímá i právní předpisy podle svých specifických potřeb.

PK ČR 8.11.2002

 


   [zobrazeno (2), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08