Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 středa 19.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisKRASEC - nový jihočeský čtvrtletník o životním prostředí

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 15.11.2005
V týdnu od 7. do 11. listopadu vyšlo 1. číslo jihočeského čtvrtletníku o životním prostředí KRASEC. Časopis vznikl v rámci projektu sítě ekologických poraden v Jihočeském kraji, v němž jsou partnersky zapojeny českobudějovické organizace Sdružení Calla a Rosa, o.p.s., Český nadační fond pro vydru Třeboň, SVIS MŠMT-CEV Dřípatka Prachatice, Ekologický právní servis Tábor, INKANO Písek, ZO ČSOP Šípek Český Krumlov, Katedra managementu FM VŠE J. Hradec a Jihočeský kraj.

V týdnu od 7. do 11. listopadu vyšlo 1. číslo jihočeského čtvrtletníku o životním prostředí KRASEC. Časopis vznikl v rámci projektu sítě ekologických poraden v Jihočeském kraji, v němž jsou partnersky zapojeny českobudějovické organizace Sdružení Calla a Rosa, o.p.s., Český nadační fond pro vydru Třeboň, SVIS MŠMT-CEV Dřípatka Prachatice, Ekologický právní servis Tábor, INKANO Písek, ZO ČSOP Šípek Český Krumlov, Katedra managementu FM VŠE J. Hradec a Jihočeský kraj.

Nová eko-centra v rámci projektu vznikají také ve Šmidingerově knihovně ve Strakonicích a v zahradě Florianus v Jindřichově Hradci.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem v ČR a státním rozpočtem ČR, prostřednictvím MŽP ČR.

Z obsahu 1. čísla:

Matouš Šimek - Proč mizí husy z jižních Čech?

Sandra Zálabová - Venkovská idyla

Jan Keller - Dárek ke Dni bez aut

Erazim Kohák - Chvála automobilu

Zdenka Jelenová - Ivo Stehlík, Šumavský Kramerius s krosnou

Michal Bernard - Kácení stromů v paragrafech

Jaroslava Brožová - Ekofilm 2005: „Český sen“ po krumlovsku

Pavel Hrubý - Ropa, cizí planety, a co my s tím?

Vladimír Vogeltanz - Etikoterapie

Mojmír Vlašín - O zajících a sviních

Zuzana Guthová, ředitelka Rosy,o.p.s., ve svém článku přibližuje ideu environmentálního poradenství: „Od teoretických znalostí k praktickému jednání – tak zní v překladu motto rakouských ekologických poradců. Úkolem poradců je vyhodnocování dostupných informací a nabídka praktických návodů k trvale udržitelnému chování, tedy takovému, které respektuje požadavky na ochranu životního prostředí. Environmentální poradny se podílejí na vytváření a podpoře ekologicky příznivého a sociálně zodpovědného životního stylu... Prostřednictvím sítě KRASEC tak chceme podporovat vědomí globálních souvislostí i lokální angažovanost nejen u veřejnosti, ale i u podnikatelů a představitelů veřejné správy. Je to cesta obrany proti lokálnímu jednání s globálními důsledky.

Zdenka Jelenová, redaktorka časopisu, píše o vzniku projektu: „KRASEC – to je nakonec jméno, které jsme po velmi nesnadných diskusích pro projekt zvolili (pokud s úsměvem vzpomenu na debatu o podtitulu časopisu, kombinací návrhů by vzniklo cosi jako „Čtvrtletník pro všechny dobré duše se zeleným viděním v souvislostech, které mají rády tuhle planetu, na jihu Čech i jinde…“). Základní idea názvu je průhledná: KRAjská Síť Environmentálních Center. Kromě toho je to brouček, symbol živé přírody. Jakožto zástupce hmyzu ale v sobě evokuje i odkaz na to, že není vše jen krásné. Ba pro leckoho jsou právě podobná šestinohá stvoření symbolem čehosi odporného (možná ne náhodou se i vám teď vybavila Kafkova povídka Proměna?). A tak v sobě KRASEC může nést i volání po toleranci, po přijetí všech odlišností a růzností, které společnost – i její životní prostředí – obsahuje. Po proměně našeho chápání hodnot.“

Časopis lze předplatit pomocí pohledu na zadní straně obálky, na r. 2006 (4 čísla) za cenu 80,- Kč (osobní odběr v některém eko-centru) nebo 140,- Kč (poštou).

Adresa redakce: KRASEC, Rosa, o.p.s., Nádražní 55, 370 01 České Budějovice.

Informace o novém čtvrtletníku i o celém projektu: Mgr. Zdenka Jelenová, tel. 607 777 993, e-mail jeleni@mybox.cz.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08