Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 středa 21.října 2020   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisHladiny jihočeských řek stoupají

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 22.8.2005
Vydatný déšť zvedl v noci hladiny jihočeských řek na první a druhé povodňové stupně. Hasiči museli na Českobudějovicku, Strakonicku, Prachaticku a Táborsku několikrát odčerpávat vodu ze zatopených sklepů a skladů. Voda zaplavila i technické zázemí dětského oddělení českobudějovické nemocnice. Hasiči na místě čerpali několik hodin, řekla novinářům mluvčí jihočeských hasičů Alena Horáková. Druhý stupeň povodňové aktivity překročila Blanice nad Husineckou nádrží, Stropnice v Pašínovicích a Malše v Roudném.

Vydatný déšť zvedl v noci hladiny jihočeských řek na první a druhé povodňové stupně. Hasiči museli na Českobudějovicku, Strakonicku, Prachaticku a Táborsku několikrát odčerpávat vodu ze zatopených sklepů a skladů. Voda zaplavila i technické zázemí dětského oddělení českobudějovické nemocnice. Hasiči na místě čerpali několik hodin, řekla novinářům mluvčí jihočeských hasičů Alena Horáková.
Druhý stupeň povodňové aktivity překročila Blanice nad Husineckou nádrží, Stropnice v Pašínovicích a Malše v Roudném.

Prvního stupně dosáhla krátkodobě v ranních hodinách Volyňka v Neměticích a Otava v Sušici. Bdělost vyhlásili vodohospodáři také na Blanici v Heřmani, Otavě v Písku a na Malši v Pořešíně, řekl 10:00 novinářům dispečer Povodí Vltavy Petr Hovorka.

Stropnice se podle něj vylévá u Pašínovic, zatím však neohrožuje žádný majetek. "Už jsme aktivovali povodňové komise jednotlivých obcí," řekl Hovorka. Problematickým místem je podle něj dolní tok Blanice v Putimi, kde na soutoku s Otavou může natropit škody zpětné vzdutí vody na Blanici.
Hydrologové k dnešnímu ránu naměřili v jižních Čechách úhrny srážek od deseti do 40 milimetrů. "Ještě během dneška by se v jižních Čechách, zejména v podhůří Šumavy, mohly vyskytnout vydatnější srážky od 15 až do 30 milimetrů, které by přispěly ke zvýšení průtoku v řekách," informovala českobudějovická hydroložka Kateřina Štěrbová.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2020 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08