Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 20.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPlaná chce prodat lesy v Německu

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 22.4.2005
Planá chce prodat Bavorsku svých 17 hektarů lesů a dalších pozemků, které má v Německu těsně za hraniční linií u přechodu Broumov-Mähring. Odhadní cena je 12 až 13 milionů korun, a radnice na ni je ochotna přistoupit. "Společně s městem Cheb, které má v Německu 640 hektarů, jednají naši právníci s bavorskou vládou, která je má zájem odkoupit," řekl starosta Plané Karel Vrzala. Podle něj by nemělo po vstupu do EU prodejům porostů nic bránit. "Z lesů jsme nikdy nic neměli, ani z německého konta Město Planá, kde je nyní asi milion korun za dílčí prodeje našeho majetku - restaurace se stodolou a pozemkem, ale my k němu nemáme přístup," dodal. Němci podle Vrzaly tvrdí, že veškeré inkasované peníze z plánských lesů vracejí zpět do jejich obnovy. Konto Město Planá zřídilo v roce 2002 bavorské ministerstvo vnitra.

Planá chce prodat Bavorsku svých 17 hektarů lesů a dalších pozemků, které má v Německu těsně za hraniční linií u přechodu Broumov-Mähring.

Odhadní cena je 12 až 13 milionů korun, a radnice na ni je ochotna přistoupit. "Společně s městem Cheb, které má v Německu 640 hektarů, jednají naši právníci s bavorskou vládou, která je má zájem odkoupit," řekl starosta Plané Karel Vrzala. Podle něj by nemělo po vstupu do EU prodejům porostů nic bránit. "Z lesů jsme nikdy nic neměli, ani z německého konta Město Planá, kde je nyní asi milion korun za dílčí prodeje našeho majetku - restaurace se stodolou a pozemkem, ale my k němu nemáme přístup," dodal. Němci podle Vrzaly tvrdí, že veškeré inkasované peníze z plánských lesů vracejí zpět do jejich obnovy. Konto Město Planá zřídilo v roce 2002 bavorské ministerstvo vnitra.

Radnice dlouhá léta usilovala o prodej lesů, zemědělské půdy a restaurace v jednom balíku. "Nemohli jsme to ale provést a pouze jsme dostávali na vědomí kroky německého ministerstva," uvedl Vrzala. Před pěti lety navrhovali Němci vytvoření česko-německé nadace, která by disponovala penězi z prodejů. Nadace s polovičním podílem české strany měla hradit obnovu památek v českých městech. Jejich zastupitelstva to ale neschválila.

Planá v současné době vlastní 1200 hektarů lesů, které plynule navazují na zmíněný lesní fond v Německu. "Inkasujeme z nich zhruba milion korun do městské kasy," uvedl starosta, podle něhož je suma aktuálně stlačována nižší cenou dřeva.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08