Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPřijde Vimperk o lesnickou školu?

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.4.2005
Krajští úředníci navrhují připojit vimperskou střední lesnickou školu k lesnické škole v Písku. Ačkoliv tvrdí, že zatím jde jen o úvahy vyplývající z nedostatku studentů, lidé ve Vimperku jsou už nyní proti. Tvrdí, že škola k městu a především na Šumavu patří. Ve vimperské lesnické škole se dnes učí 120 studentů. Podle krajské koncepce školství je to ale málo. „Pravdou je, že nedostatek studentů je na všech školách a oborech. Škola jako my by podle propočtů měla mít čtyři sta žáků. Bohužel, pro rodiče jsou atraktivnější maturitní obory,“ řekl ředitel školy Václav Královec. Vimperská škola přitom nabízí pouze tříleté učňovské obory. Krajští úředníci z odboru školství ale tvrdí, že ke sloučení dojít nemusí, protože poslední slovo budou mít krajští radní a nakonec zastupitelé. „Sbíráme nyní k tomuto kroku podklady a připomínky, ze kterých pak sestavíme definitivní návrh,“ řekl šéf krajského odboru školství Pavel Zeman.

Krajští úředníci navrhují připojit vimperskou střední lesnickou školu k lesnické škole v Písku. Ačkoliv tvrdí, že zatím jde jen o úvahy vyplývající z nedostatku studentů, lidé ve Vimperku jsou už nyní proti. Tvrdí, že škola k městu a především na Šumavu patří.
Ve vimperské lesnické škole se dnes učí 120 studentů. Podle krajské koncepce školství je to ale málo. „Pravdou je, že nedostatek studentů je na všech školách a oborech. Škola jako my by podle propočtů měla mít čtyři sta žáků. Bohužel, pro rodiče jsou atraktivnější maturitní obory,“ řekl ředitel školy Václav Královec. Vimperská škola přitom nabízí pouze tříleté učňovské obory.
Krajští úředníci z odboru školství ale tvrdí, že ke sloučení dojít nemusí, protože poslední slovo budou mít krajští radní a nakonec zastupitelé. „Sbíráme nyní k tomuto kroku podklady a připomínky, ze kterých pak sestavíme definitivní návrh,“ řekl šéf krajského odboru školství Pavel Zeman.
Ve Vimperku však už předběžný návrh udělal velký poprask. Většina zastupitelů o zvažovaném kroku nic nevěděla. „O nás bez nás,“ komentovala rozhořčeně starostka města Stanislava Chumanová. Také lidé z Vimperka tvrdí, že škola z města zmizet nemůže. „Na Šumavě jsou lesníci potřeba a tato škola je vlastně do regionu přímo dodává,“ řekla obyvatelka Vimperka Alena Kuncipálová.
V Písku o sloučení škol neuvažují a vyčkávají na definitivní rozhodnutí radních, které padne v závěru pololetí, a krajských zastupitelů pak na podzim. „Zatím je předčasné o těchto úvahách mluvit, ale pravdou je, že jsme o tom přemýšleli. Pokud se toto má stát, pak budeme moudřejší až na přelomu května a června,“ řekl ředitel písecké školy Václav Kohout.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08