Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNadvýrobu vyřeší podpora luk a pastvin

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 3.3.2005
Svaz marginálních oblastí (SMO) ve svém návrhu Diferencované platby na hektar podporuje snahu ministra zemědělství Jaroslava Palase motivovat zemědělce k hospodaření na loukách a pastvinách. Cílem těchto snah je vyřešit opakované problémy s nadprodukcí obilí. SMO zastupuje zemědělce hospodařící v marginálních (horských a podhorských) oblastech České republiky.SMO zásadním způsobem nesouhlasí se současným návrhem nastavení doplňkových plateb Top-Up, spočívajícím v podpoře ploch orné půdy a VDJ. Tato kombinace nemotivuje zemědělce k omezení intenzivní výroby na orné v horších polohách často s vysokými náklady, což má mimo jiné za následek vytváření nadprodukcí a pokles cen jednotlivých komodit.

Svaz marginálních oblastí (SMO) ve svém návrhu Diferencované platby na hektar podporuje snahu ministra zemědělství Jaroslava Palase motivovat zemědělce k hospodaření na loukách a pastvinách. Cílem těchto snah je vyřešit opakované problémy s nadprodukcí obilí. SMO zastupuje zemědělce hospodařící v marginálních (horských a podhorských) oblastech České republiky.

SMO zásadním způsobem nesouhlasí se současným návrhem nastavení doplňkových plateb Top-Up, spočívajícím v podpoře ploch orné půdy a VDJ. Tato kombinace nemotivuje zemědělce k omezení intenzivní výroby na orné v horších polohách často s vysokými náklady, což má mimo jiné za následek vytváření nadprodukcí a pokles cen jednotlivých komodit. Zároveň dochází k poklesu skotu a tím i k poklesu "krmných ploch" potřebných pro jeho chov. Pokles skotu a pokles ploch s krmnými plodinami logicky opět vede ke snaze na uvolněných hektarech vyrábět často nerentabilní tržní produkci.

Dle našeho názoru za jediné racionální řešení v této situaci považujeme zavedení 2 plateb:

a) na plochu krmných plodin : TTP + krmné plodiny na orné (namísto platby na VDJ)

b) na plochu nekrmných polních plodin (plocha orné s tržními plodinami).

Podpora ploch s krmnými plodinami povede k rozšiřování těchto ploch na úkor orné v horších oblastech, ke zvyšování objemu krmivové základny a tím k zastavení nežádoucího poklesu skotu v ČR. Tento systém zároveň motivuje zemědělce z horších oblastí k přechodu od nerentabilní polní produkce k chovu přežvýkavců.

Ing. Milan Boleslav

předseda Svazu marginálních oblastí

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08