Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 24.srpna 2019   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisJihočeští zemědělci se připojí ke kampani za bezpečnost práce

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 3.9.2004
Zvýšit ochranu zdraví a bezpečnost práce v zemědělství je hlavním cílem celostátní informační kampaně, kterou minulý týden zahájil Český úřad bezpečnosti práce (ČÚBP). Jeho inspektoři při ní budou upozorňovat na nejčastější rizika pracovních úrazů a radit, jak je omezovat a odstraňovat. Do projektu se podle zástupců odborářů zapojí také jihočeští zemědělci. ČÚBP akci připravil ve spolupráci s odborníky z Dánska v rámci projektu Phare Twinning. "Smyslem informační kampaně, které se postupně zaměří na další rizikové obory, je zvýšení bezpečnosti práce, aby se Česko dostalo nad průměr Evropské unie.

Zvýšit ochranu zdraví a bezpečnost práce v zemědělství je hlavním cílem celostátní informační kampaně, kterou minulý týden zahájil Český úřad bezpečnosti práce (ČÚBP). Jeho inspektoři při ní budou upozorňovat na nejčastější rizika pracovních úrazů a radit, jak je omezovat a odstraňovat. Do projektu se podle zástupců odborářů zapojí také jihočeští zemědělci.

ČÚBP akci připravil ve spolupráci s odborníky z Dánska v rámci projektu Phare Twinning. "Smyslem informační kampaně, které se postupně zaměří na další rizikové obory, je zvýšení bezpečnosti práce, aby se Česko dostalo nad průměr Evropské unie. Dosud u nás na 100 zaměstnanců připadá průměrně 3,91 pracovního úrazu, zatímco v EU je to méně než tři," řekla Právu Marie Zíková z jihočeského krajského sekretariátu Odborového svazu pracovníků v zemědělství - Asociace svobodných odborů.

Připomněla, že zemědělství, v němž pracuje asi jen 2,6 procenta pojištěnců, se na celkovém počtu pracovních úrazů, jichž bylo loni na 83 tisíc, podílí téměř šesti procenty. Nejzávažnějších, tedy smrtelných pracovních úrazů bylo loni v zemědělství 22, což je více než desetina celkového počtu. Příčinou zhruba 90 procent úrazů přitom byla chyba člověka. Roční ztráty a náklady z pracovních úrazů dosahují v ČR asi 25 miliard korun.

"Cílovou skupinou informační kampaně jsou firmy s maximálně 20 zaměstnanci a zhruba do 1000 hektarů obhospodařované plochy. Každý inspektorát bezpečnosti práce by měl navštívit 50 až 70 těchto subjektů. Záměr vychází ze zjištění, že právě u firem této velikosti jsou zásady bezpečné práce nejčastěji porušovány," uvedl předseda ČÚBP Jaromír Elbel.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2019 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08