Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEvropská unie získala svolení k uvalení sankcí vůči USA

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 1.9.2004
Evropská unie a sedm dalších zemí světa získaly od Světové obchodní organizace (WTO) svolení uvalit obchodní sankce na zboží z USA v hodnotě stovek miliónů dolarů. Sankce budou trestem za to, že Spojené státy používají antidumpingovou legislativu v rozporu s mezinárodními obchodními pravidly, řekli včera obchodní diplomaté agentuře Reuters. K EU se ve stížnosti proti takzvanému Byrdovu dodatku amerického obchodního zákona připojily Kanada, Japonsko, Indie, Mexiko, Brazílie, Chile a Jižní Korea. Byrdův dodatek rozděluje peníze z antidumpingových cel mezi americké firmy poškozené dumpingem a Kongres jej schválil v roce 2000.

Evropská unie a sedm dalších zemí světa získaly od Světové obchodní organizace (WTO) svolení uvalit obchodní sankce na zboží z USA v hodnotě stovek miliónů dolarů.

Sankce budou trestem za to, že Spojené státy používají antidumpingovou legislativu v rozporu s mezinárodními obchodními pravidly, řekli včera obchodní diplomaté agentuře Reuters.

K EU se ve stížnosti proti takzvanému Byrdovu dodatku amerického obchodního zákona připojily Kanada, Japonsko, Indie, Mexiko, Brazílie, Chile a Jižní Korea. Byrdův dodatek rozděluje peníze z antidumpingových cel mezi americké firmy poškozené dumpingem a Kongres jej schválil v roce 2000.

Od doby platnosti dodatku získaly USA na antidumpingových clech přes 700 miliónů dolarů, což je částka, od níž se bude odvíjet výše sankcí. Podle WTO jde o nedovolenou podporu firmám.

WTO povolila stanovit sankční cla tak, aby jejich vybraný objem dosahoval 72 procent nedovoleně získané částky. Organizace předtím opakovaně konstatovala, že Byrdův dodatek je neslučitelný s jejími obchodními pravidly.

Zákon má v USA nadále silnou politickou podporu. Prezident George Bush navrhl dodatek zrušit, narazil však v Kongresu na těžký odpor demokratů i vlastních republikánů. Kongresmani tvrdí, že WTO tímto zásahem překračuje své pravomoci.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08