Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisSobotka chce přes odpor EU zveřejnit chyby z Phare

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 31.8.2004
Ministerstvo financí se nechce smířit s požadavkem Evropské komise, aby nezveřejňovalo chyby, kvůli kterým má Česko pozastavené 3,7 miliardy korun z fondu Phare. Zástupce EK Christian Bourgin sice minulý týden na jednání s ministrem Bohuslavem Sobotkou zopakoval, že informace o chybách nejsou určené pro veřejnost, resort však bude i nadále hledat cesty, jak občany informovat. Včera to řekl mluvčí MF Marek Zeman. Česko nesmí od počátku srpna čerpat asi 3,7 miliardy korun, dokud neprokáže schopnost nakládat s penězi podle unijních pravidel. Brusel hovoří o technických a organizačních opatřeních, která měli Češi udělat, ale neudělali. Podle očekávání by se mohlo čerpání peněz obnovit do několika měsíců. Podobný problém řešila také většina ostatních nováčků v EU.

Ministerstvo financí se nechce smířit s požadavkem Evropské komise, aby nezveřejňovalo chyby, kvůli kterým má Česko pozastavené 3,7 miliardy korun z fondu Phare. Zástupce EK Christian Bourgin sice minulý týden na jednání s ministrem Bohuslavem Sobotkou zopakoval, že informace o chybách nejsou určené pro veřejnost, resort však bude i nadále hledat cesty, jak občany informovat. Včera to řekl mluvčí MF Marek Zeman.

Česko nesmí od počátku srpna čerpat asi 3,7 miliardy korun, dokud neprokáže schopnost nakládat s penězi podle unijních pravidel. Brusel hovoří o technických a organizačních opatřeních, která měli Češi udělat, ale neudělali. Podle očekávání by se mohlo čerpání peněz obnovit do několika měsíců. Podobný problém řešila také většina ostatních nováčků v EU.

Většina českých agentur prý o blížícím se dočasném utáhnutí kohoutku evropských peněz věděla a snažila se smlouvy uzavřít ještě před zákazem. Takové projekty budou bez problémů proplacené.

Zatímco dříve se na realizaci projektů z fondu Phare významně podílela Evropská unie, v novém systému EDIS by měla mít česká strana na starosti vše od výběru až po schvalování a výplaty peněz. Komise bude provádět pouze následnou kontrolu.

Česká vláda se v červnu pokusila přesvědčit komisi, aby vše ponechala při starém. Komise by tak nadále pokračovala v systému předběžných kontrol a na českých orgánech by neležela všechna zodpovědnost a administrativa. Nehrozilo by tak ani pozastavení peněz. To však Brusel odmítl a vyzval Česko, ať systém EDIS přijme stejně jako ostatní nováčci.

Celková hodnota pozastavených projektů se odhaduje na 120 miliónů eur, tedy asi 3,7 miliardy korun. Většinou to jsou projekty z peněz vyčleněných pro Česko v roce 2003, částečně o rok dříve.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08