Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 20.října 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.



Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.



Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agris



ČR chybí peníze na zemědělské dotace, hrozí nižší podpora z EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 20.7.2004
Státu chybí půl miliardy korun na letošní zemědělské dotace. Česku by mohlo kvůli tomu přijít o čtyřnásobek dotační částky z Bruselu. Na peníze z českých zdrojů se totiž váže vyplacení 4,5 miliardy korun z Evropské unie. Jde o peníze z tzv. programu Horizontálního rozvoje venkova, které mají podporovat zemědělce hospodařící v nepříznivých oblastech. Česká republika pro ně letos měla zajistit 1,125 miliardy Kč, zhruba 500 milionů korun se ale zatím sehnat nepodařilo.

Státu chybí půl miliardy korun na letošní zemědělské dotace. Česku by mohlo kvůli tomu přijít o čtyřnásobek dotační částky z Bruselu. Na peníze z českých zdrojů se totiž váže vyplacení 4,5 miliardy korun z Evropské unie. Jde o peníze z tzv. programu Horizontálního rozvoje venkova, které mají podporovat zemědělce hospodařící v nepříznivých oblastech. Česká republika pro ně letos měla zajistit 1,125 miliardy Kč, zhruba 500 milionů korun se ale zatím sehnat nepodařilo. "Na tento program v tomto roce půjde 660 milionů korun," řekl televizi Radek Němeček z tiskového oddělení ministerstva financí. Pokud se chybějící prostředky nenajdou, úměrně tomu by se pak snížila i podpora z EU.

Čeští zemědělci by přišli o více než dvě miliardy korun. Ministerstvo zemědělství ale uklidňuje, že čeští zemědělci o peníze nepřijdou. "Vyplatíme zálohu 80 procent a následně po dopočítání vyplatíme zbytek. Zemědělci se nemusejí obávat, že by jim nebyly finanční prostředky vyplaceny," ujistil ministr zemědělství Jaroslav Palas. Úřad ministra financí Bohuslava Sobotky podle posledních informací stále jedná s ministerstvem zemědělství o tom, jak chybějících 500 milionů Kč pro zemědělce zajistit.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08