Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 20.října 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisMZe požádá vládu o 400 mil.Kč na spolufinancování rozvoje venkova

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 9.3.2004
Ministr zemědělství Jaroslav Palas požádá ve středu vládu o 400 milionů korun z rozpočtové rezervy na spolufinancování zdrojů z EU určených pro rozvoj venkova. Na tzv. horizontální plán rozvoje venkova by mělo jít letos 5,6 miliardy korun s tím, že EU přidá 4,47 miliardy korun k částce 1,13 miliardy z českého rozpočtu. MZe má ale na tento účel jen 460 milionů korun, vyplývá ze zprávy pro jednání kabinetu. Resortu tak pro financování plánu rozvoje venkova chybí 670 milionů, což by znamenalo, že Česko nedosáhne na 2,63 miliardy korun z EU. Naopak uvolnění 400 milionů korun z vládní rezervy umožní získat z evropských fondů 1,57 miliardy korun. MZe však uvádí, že k pokrytí potřeb resortu bude třeba hledat ve státním rozpočtu ještě další prostředky.

Ministr zemědělství Jaroslav Palas požádá ve středu vládu o 400 milionů korun z rozpočtové rezervy na spolufinancování zdrojů z EU určených pro rozvoj venkova. Na tzv. horizontální plán rozvoje venkova by mělo jít letos 5,6 miliardy korun s tím, že EU přidá 4,47 miliardy korun k částce 1,13 miliardy z českého rozpočtu. MZe má ale na tento účel jen 460 milionů korun, vyplývá ze zprávy pro jednání kabinetu.

Resortu tak pro financování plánu rozvoje venkova chybí 670 milionů, což by znamenalo, že Česko nedosáhne na 2,63 miliardy korun z EU. Naopak uvolnění 400 milionů korun z vládní rezervy umožní získat z evropských fondů 1,57 miliardy korun. MZe však uvádí, že k pokrytí potřeb resortu bude třeba hledat ve státním rozpočtu ještě další prostředky.

Na plán rozvoje venkova bude totiž stále chybět 270 milionů korun. Dalších 390 milionů korun schází na spolufinancování operačního programu zemědělství, který rovněž slouží k čerpání peněz ze strukturálních fondů EU. Princip financování je takový, že k jedné koruně vynaložené státem dá Evropská unie u horizontálního plánu rozvoje venkova zhruba čtyři koruny a u operačního programu asi 2,2 koruny. Obavy z nedostatečného zajištění zdrojů pro rozvoj venkova a z nevyčerpání peněz z EU vyjadřují zemědělci.

Podle podmínek dojednaných na summitu v Kodani budou domácí farmáři letos dostávat čtvrtinové přímé platby proti kolegům v současných členských zemích unie. Česko je může dorovnat ze svého rozpočtu na 55 procent. Přidělených 5,2 miliardy korun ale stačí podle MZe na dorovnání jen do výše 48 procent. Aby rolníci mohli dostat 55 procent přímých podpor, potřeboval by resort ještě 2,3 miliardy korun. Rozpočet ministerstva zemědělství pro letošní rok výrazně stoupl na 24,3 miliardy korun z loňských 14,4 miliardy korun.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08