Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisVěstník a katastr najdete na portálu

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 30.1.2004
Na internetovém portálu veřejné správy mohou lidé podle ministra informatiky Vladimíra Mlynáře od letošního roku zdarma hledat v katastru nemovitostí a obchodním věstníku. Navíc by od března měla přibýt možnost pro podniky podávat přes portál přiznání k dani z příjmů právnických osob.

Na internetovém portálu veřejné správy mohou lidé podle ministra informatiky Vladimíra Mlynáře od letošního roku zdarma hledat v katastru nemovitostí a obchodním věstníku. Navíc by od března měla přibýt možnost pro podniky podávat přes portál přiznání k dani z příjmů právnických osob.

Na možnost podávat přiznání i pro fyzické osoby si budou muset zájemci ještě počkat, protože zatím není vyřešen problém elektronického zpracování příloh, které mnohdy tato přiznání doprovází.

Elektronická verze bude rozhodující Obchodní věstník bude portál zveřejňovat na základě smlouvy s vydavatelstvím Economia, které má ještě dva roky právo vydávat tištěnou podobu věstníku. Za rozhodující bude ale považována elektronická verze. Economia bude zřizovateli portálu, společnosti Testcom Servis, která podléhá ministerstvu, platit za příjem a zpracování informací cenu v řádu milionů korun ročně.

Prostředky budou použity na provoz portálu. Údaje o vyřizování žádostí a informace o pozemcích Prostřednictvím vyhledávání v katastru nemovitostí si budou uživatelé moci zjistit:

· . základní údaje k jednotlivým pozemkům či objektům,

· . informace o pořadí a aktuálním průběhu vyřizování žádostí.

Ministr informatiky Vladimír Mlynář očekává, že nová služba zprůhlední vyřizování žádostí na úřadech, které je často označováno za pomalé a málo transparentní. Služba neumožňuje vyhledávání podle jména vlastníka. Portál veřejné správy začal fungovat na adrese www. portal. gov.cz loni v říjnu.

Občané na něm najdou kompletní adresář státních úřadů, návody, jak se chovat v životních situacích, nebo možnost podat přiznání k DPH, dani z nemovitostí či silniční dani.

Ministerstvo předpokládá, že portál by měl hradit provoz z vlastních výnosů, resort bude přispívat na jeho další rozvoj. Provoz portálu ročně vyjde na 40 milionů korun a zajišťuje jej Český Telecom, který zakázku získal bez výběrového řízení. Portál od října navštívilo přes 170 000 lidí.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08