Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNKÚ nabádá k přehodnocení systému podpory výroby biopaliv

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 13.11.2003
Vláda bude muset do budoucna zřejmě počítat s přehodnocením stávajícího systému přidělování státních dotací do oblasti výroby ekologických paliv. Vyplývá to z kontrolního závěru Nejvyššího kontrolního úřadu, který kabinet zařadil na program svého příštího zasedání.

Vláda bude muset do budoucna zřejmě počítat s přehodnocením stávajícího systému přidělování státních dotací do oblasti výroby ekologických paliv. Vyplývá to z kontrolního závěru Nejvyššího kontrolního úřadu, který kabinet zařadil na program svého příštího zasedání.

NKÚ v něm konstatuje, že současný systém poskytování podpor na využívání biopaliv, získaných z nepotravinářského využití zemědělské půdy, z prostředků Státního zemědělského intervenčního fondu je poměrně komplikovaný a finančně náročný. "Díky své složitosti obsahuje několik míst, kde může docházet k nehospodárnému využití finančních prostředků," upozorňuje.

Zároveň poukazuje na některá pochybení, která při své prověrce v letech 1992 až 2002 zjistil. Týkají se především činnosti ministerstva zemědělství, jehož prostřednictvím je výroba ekologických paliv podporována.

NKÚ například zjistil, že ve fázi, kdy se rozhodovalo o výběru příjemců státní podpory, nebyly dostatečně požadovány podrobnější podklady,ze kterých by bylo možné vyhodnotit jak oprávněnost žádosti a reálnost termínů, tak i nárokování finančních prostředků. Ani předložené podnikatelské záměry nebyly řádně vyhodnocovány.

Ministerstvo tak například v letech 1992 až 1995 dotovalo zhruba 774 miliony korun celkem 20 subjektů a přitom v době ukončení kontroly už vyráběla bionaftu pouze desítka příjemců dotací. Ostatní příjemci skončili v konkurzu a poskytnuté půjčky tak nebudou ve skutečnosti splaceny. V konkurzech na majetek příjemců se podle NKÚ ocitlo téměř 40 procent poskytnutých půjček.

Účel programu podpory výroby biopaliv tak byl podle NKÚ naplněn pouze částečně v tom smyslu, že část zemědělské produkce je využita pro výrobu alternativních paliv.

"Do budoucna je nutné počítat s přehodnocením stávajícího systému přidělování finančních prostředků státního rozpočtu do oblasti výroby bionafty s cílem jejich optimálního využití," nabádá proto NKÚ.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08