Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisKandidátské země chtějí koordinovat poslední fázi předvstupních jednání

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 22.10.2002
Kandidátské země chtějí koordinovat poslední fázi předvstupních jednání Na vzájemné koordinaci poslední fáze jednání o přistoupení k Evropské unii (EU) se dnes shodli ministři zahraničních věcí 10 zemí takzvané Laekenské kandidátské skupiny. Šéfové diplomacií České republiky, Estonska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Slovenska a Slovinska chtějí mimo jiné koordinovat postup při vyjednávání o kapitole Zemědělství, která patří mezi nejcitlivějších body předvstupních jednání.

Kandidátské země chtějí koordinovat poslední fázi předvstupních jednání

Na vzájemné koordinaci poslední fáze jednání o přistoupení k Evropské unii (EU) se dnes shodli ministři zahraničních věcí 10 zemí takzvané Laekenské kandidátské skupiny. Šéfové diplomacií České republiky, Estonska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Slovenska a Slovinska chtějí mimo jiné koordinovat postup při vyjednávání o kapitole Zemědělství, která patří mezi nejcitlivějších body předvstupních jednání.

Podle českého ministra Cyrila Svobody žádná z kandidátských zemí "není připravena uzavřít kapitolu zemědělství v nejbližší době". Pokud by se tak přece jen stalo, budou se vyjednavači jednotlivých zemí navzájem informovat. Staronový šéf slovenské diplomacie Eduard Kukan však podotkl, že kandidátské země stále "čekají na společnou vyjednávací pozici EU".

Ve společném prohlášení pak ministři nebo jejich náměstci přivítali kladný výsledek irského referenda o Smlouvě z Nice, která upravuje vnitřní chod EU po rozšíření. Předmětem dnešního jednání však nebyla problematika financování rozšíření EU, o které dnes neúspěšně a bez výsledku jednali v Bruselu ministři zahraničních věcí členských států unie.

ČIA 22.10.2002

 


   [zobrazeno (19), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08