Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČeská půda bude chráněna zákonem

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 2.10.2003
Začlenění výjimky na prodej zemědělské a lesnické půdy cizincům po dobu sedmi let po vstupu ČR do EU do tuzemské legislativy schválila ve středu 1. října Vláda ČR. Potvrdil to dnes Hugo Roldán z tiskového oddělení Ministerstva zemědělství ČR (MZe). Uvedenou výjimku si přitom ČR vyjednala v rámci Dohody o přistoupení k EU, v zákonech však tento princip dosud zakotven nebyl. "Podle schválené novely devizového zákona mohou zemědělskou a lesnickou půdy nabývat zahraniční právnické osoby v případě, že mají sídlo na území ČR a zahraniční fyzické osoby, které mají v ČR povolení k pobytu," upřesnil Roldán. To vše ale až sedm let po vstupu ČR do EU.

Začlenění výjimky na prodej zemědělské a lesnické půdy cizincům po dobu sedmi let po vstupu ČR do EU do tuzemské legislativy schválila ve středu 1. října Vláda ČR. Potvrdil to dnes Hugo Roldán z tiskového oddělení Ministerstva zemědělství ČR (MZe). Uvedenou výjimku si přitom ČR vyjednala v rámci Dohody o přistoupení k EU, v zákonech však tento princip dosud zakotven nebyl.

"Podle schválené novely devizového zákona mohou zemědělskou a lesnickou půdy nabývat zahraniční právnické osoby v případě, že mají sídlo na území ČR a zahraniční fyzické osoby, které mají v ČR povolení k pobytu," upřesnil Roldán. To vše ale až sedm let po vstupu ČR do EU. V rámci novely byl také diskutován okruh zahraničních subjektů, které se budou moci k české půdě dostat. Například podle názoru České národní banky (ČNB) by se možnost nabývání půdy měla v rámci závazků OECD vztahovat nejen na občany členských zemí EU, ale i pro občany třetích zemí, kteří hodlají na území ČR podnikat. Předkládaný návrh, který z této možnosti kromě zemí EU, ESVO, Švýcarska a USA občany třetích zemí vylučuje, ČNB považuje za diskriminační.

Podle MZe ale takový návrh odpovídá dojednaným podmínkám přistoupení ČR do EU i dalším mezinárodním závazkům ČR. I když se totiž ČR přihlásila v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci (OECD) k principu, podle kterého bude poskytovat členským zemím OECD doložku nejvyšších výhod, nejsou tyto závazky soudně vymahatelné. Zemědělská a lesní půda je navíc považována za specifickou.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08