Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPísek a Strakonice budou žádat fondy EU o peníze na kanalizace

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 4.9.2003
Písecká a strakonická radnice budou společně žádat strukturální fondy Evropské unie o peníze na rozsáhlý projekt rekonstrukce kanalizační a vodovodní sítě obou měst a přilehlých obcí na řece Otavě. Z předvstupních fondů ISPA se dotaci získat nepodařilo, nyní je však šance veliká, řekl ČTK starosta Písku Luboš Průša.

Písecká a strakonická radnice budou společně žádat strukturální fondy Evropské unie o peníze na rozsáhlý projekt rekonstrukce kanalizační a vodovodní sítě obou měst a přilehlých obcí na řece Otavě. Z předvstupních fondů ISPA se dotaci získat nepodařilo, nyní je však šance veliká, řekl starosta Písku Luboš Průša.

Projekt počítá s investicí až 600 milionů korun, za které by měla být zrekonstruovaná kanalizační a vodovodní síť Písku, Strakonic, vystavěny nové řady v nových čtvrtích a zrekonstruována čistírna odpadních vod v Písku. Podle Průši vidí šance projektu optimisticky i ministr životního prostředí Libor Ambrozek. "Je však podle něj třeba žádost dopracovat, proto ji rozšiřujeme i na okolní obce, aby se zapojily do systému odkanalizování, který končí v písecké čistírně odpadních vod," uvedl starosta. Také Strakonice záměr rozšiřují a konzultují s okolními obcemi. "Zdá se, že bychom mohli mít v roce 2004 šanci na přiznání alespoň části z té částky," soudí Průša.

Obě města se o získání peněz na projekt snažila již několikrát u předvstupních fondů ISPA. Přestože i tehdy se šance zdály vysoké, nakonec peníze nedostala. Tentokrát je však podle Průši šance ještě vyšší. "Částky, které na ČR připadají jsou vysoké a i ČR sama se zavázala, že do sedmi let dovede určité věci, které se týkají kanalizace a čističek odpadních vod, do souladu s normami Evropské unie," vysvětlil starosta.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08