Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPřipravované nařízení EU o kontrole živočišných produktů

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.7.2003
V rámci orgánů EU je projednáváno nařízení týkající se úředního dozoru nad některými výrobky živočišného původu určenými k lidské spotřebě. Začátkem června 2003 odhlasoval Evropský parlament pozměňovací návrhy k vytvářenému nařízení se specifickými ustanoveními pro úřední dozor nad některými výrobky živočišného původu určenými k lidské spotřebě. Toto nařízení je součástí tzv. hygienického balíčku, který bude mít z hlediska masozpracujících podniků značný dopad a který má vstoupit v platnost od r. 2005.

V rámci orgánů EU je projednáváno nařízení týkající se úředního dozoru nad některými výrobky živočišného původu určenými k lidské spotřebě.

Začátkem června 2003 odhlasoval Evropský parlament pozměňovací návrhy k vytvářenému nařízení se specifickými ustanoveními pro úřední dozor nad některými výrobky živočišného původu určenými k lidské spotřebě. Toto nařízení je součástí tzv. hygienického balíčku, který bude mít z hlediska masozpracujících podniků značný dopad a který má vstoupit v platnost od r. 2005. Byly přijaty pozměňovací návrhy Svazu německých řezníků (DFV) a Mezinárodního svazu řezníků (IMV).
V podnicích, kde se provádí dělení masa, se v budoucnosti budou hygienické kontroly provádět podle plánu kontrol, který vznikne na základě analýzy rizik. Frekvence kontrol tak bude stanovena podle stavu hygieny, druhu a velikosti podniku a distribuce. Vzhledem k plánovanému prodloužení platnosti schválení znamená současné rozhodnutí o flexibilizaci pro mnoho podniků podstatné ulehčení. Kvůli pragmatickému stanovení intervalů kontrol se značně sníží finanční zatížení podniků. (Nejprve se v návrhu počítalo, že tyto podniky budou úředně kontrolovány soustavně – nejméně jednou týdně. Podle současného stavu legislativy musí být schválené bourárny kontrolovány nejméně jednou denně v průběhu prováděného dělení masa.)
Do veterinárního hodnotitelského katalogu bylo zařazeno ustanovení, že maso nekastrovaných samců prasat a kastrátů, kterým byla ponechána varlata, se považuje za nepoživatelné, ledaže by bezpachovost byla prokázána objektivními testovacími metodami. Tím se splní jeden z požadavků DFV a IMV.
Die Fleischerlei, 2003, č. 7-8, s. 18

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08