Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisVstup do EU mají v rukou občané

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 18.10.2002
Vstup do EU mají v rukou občané Poslanci schválili zákon o referendu ke vstupu Česka do Evropské unie. Hlasování by se podle politiků mohlo konat v květnu nebo v červnu příštího roku. Po mnohaletých sporech se politici shodli na podobě zákona o referendu, který včera schválila Poslanecká sněmovna. Zákon předpokládá jen jedno jediné všelidové hlasování - a to o vstupu do Evropské unie. Mohlo by se konat v květnu či v červnu příštího roku.

Vstup do EU mají v rukou občané

Poslanci schválili zákon o referendu ke vstupu Česka do Evropské unie. Hlasování by se podle politiků mohlo konat v květnu nebo v červnu příštího roku.

Po mnohaletých sporech se politici shodli na podobě zákona o referendu, který včera schválila Poslanecká sněmovna. Zákon předpokládá jen jedno jediné všelidové hlasování - a to o vstupu do Evropské unie. Mohlo by se konat v květnu či v červnu příštího roku.

Zákon ještě musí schválit Senát, ale půjde spíše o formalitu. Předlohu, kterou včera potvrdili poslanci, vypracovali totiž právě senátoři a sněmovna na předloženém návrhu nic neměnila. Pro zákon hlasovalo 180 poslanců ze všech stran a ani jediný nebyl proti.

Jedinou spornou otázkou bylo včera to, zda má být stanovena povinná minimální účast, aby referendum bylo platné. Poslanec Radim Chytka z ODS navrhoval 35 nebo 50 procent. Jeho návrhy získaly ale podporu jen v ODS a v KSČM.

Strany vládní koalice byly proti kvůli obavě, že výsledek referenda by mohlo zhatit to, že hlasovat přijde menší počet lidí. Pro schválení vstupu země do unie bude nutné pouze to, aby kladně hlasovala nadpoloviční většina účastníků referenda. Kdyby občané vstup do EU odmítli, mohlo by se nové konat až po dvou letech.

Hospodářské noviny 18.10.2002

 


   [zobrazeno (139), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08