Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisKraje se konečně shodly, kde bude působit NUTS II

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 17.6.2003
Páteční českobudějovické jednání rady regionu soudržnosti Jihozápad NUTS II přineslo konečně po několika měsících shodu na ustavení sekretariátů. Ty se budou, jako součást obou krajských úřadů, značnou měrou podílet na přijímání a dopracování projektů. Jejich prostřednictvím budou různé subjekty žádat o příspěvky z rozvojových programů Evropské unie.

Páteční českobudějovické jednání rady regionu soudržnosti Jihozápad NUTS II přineslo konečně po několika měsících shodu na ustavení sekretariátů.
Ty se budou, jako součást obou krajských úřadů, značnou měrou podílet na přijímání a dopracování projektů. Jejich prostřednictvím budou různé subjekty žádat o příspěvky z rozvojových programů Evropské unie. Právo o tom informovala mluvčí krajského úřadu jihočeského kraje Maria Ptáčková. Na základě přijatých zásad bude vedoucí obou pracovišť letos sídlit v Plzni a v příštím roce v Českých Budějovicích. Rada zároveň odmítla návrh ministerstva pro místní rozvoj, aby sekretariát regionální rady byl v píseckém působišti ministerské agentury Centrum pro regionální rozvoj, tedy mimo sídla obou krajů. "Tomuto řešení sice předcházela řada dohadů a jednání, avšak podařilo se nám dospět k oboustranně přijatelné dohodě, která je mimo jiné podmínkou k nastartování daleko intenzivnější práce regionu soudržnosti, jež nás čeká v souvislosti se vstupem ČR do EU," řekl první místopředseda regionální rady Jiří Vlach (US-DEU). Shoda, která provázela páteční jednání zástupců obou krajů, se týkala i ustavení třicetičlenného společného Výboru regionálního rozvoje, v jehož kompetenci bude mimo jiné výběr projektů pro realizaci s finanční podporou Evropské unie. Rada doporučila, aby předsedou Výboru regionálního rozvoje byl jmenován první náměstek jihočeského hejtmana Jiří Vlach a místopředsedou člen zastupitelstva Plzeňského kraje Miroslav Jaroš (ODS). "Celá činnost rady regionu soudržnosti každou minutou, po celou dobu své působnosti, směřovala k členství naší země v evropském společenství. Vždyť regiony soudržnosti, který v našem případě tvoří území Plzeňského a Jihočeského kraje, byly ustaveny coby statistická jednotka právě pro komunikaci s Evropskou unií, jsem proto rád, že v referendu zazněla jednoznačná vůle občanů po vstupu do Evropské unie," řekl v pondělí Právu jihočeský hejtman Jan Zahradník (ODS).

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08