Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisKraj získá z unie miliardu korun

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 16.6.2003
K referendu přišla více než polovina voličů v kraji. Proti vstupu do jednotné Evropy byli lidé v Poustce. Rozhodnout o osudu své země přišlo v referendu o připojení k Evropské unii více než 124 600 lidí, z toho se více než dvě třetiny obyvatel rozhodlo pro vstup do Unie. Zájem lidí dát najevo svůj hlas u volební urny nemá v posledních letech obdoby.

K referendu přišla více než polovina voličů v kraji. Proti vstupu do jednotné Evropy byli lidé v Poustce
Rozhodnout o osudu své země přišlo v referendu o připojení k Evropské unii více než 124 600 lidí, z toho se více než dvě třetiny obyvatel rozhodlo pro vstup do Unie.
Zájem lidí dát najevo svůj hlas u volební urny nemá v posledních letech obdoby.
Jaké důsledky bude mít rozhodnutí pro Karlovarský kraj? "Očekávám, že tento moment bude signálem pro investory ze západní Evropy - přestaňte se bát našeho regionu jako nestabilního a přijďte investovat. Díky členství v unii bude kraj moci čerpat v letech 2004 2006 z jejích strukturálních fondů jednu miliardu korun. A my se na to už připravujeme. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že tuzemští podnikatelé budou mít větší konkurenci," uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.
Komisaři u voleb se tentokrát nenudili. Lidé přicházeli například i na jindy osamělé nádraží v Tršnicích na Chebsku, které se změnilo ve volební místnost. "Oproti posledním volbám přišlo třikrát tolik lidí," řekl Karel Soustružník z tamní volební komise. "Jsem u voleb potřetí, ale takový nával nepamatuji," dodává členka volební komise z karlovarského okrsku číslo 40.
U voleb přibylo i Romů. Do sokolovského kina Alfa chodí podle členů komisí obvykle volit okolo pěti Romů. "Teď jich přicházely desítky," uvedla romská poradkyně Marta Pompová. "Mohli bychom se vyrovnat vyspělejším evropským zemím. I v tom, jak se chovají k menšinám," uvedla Eva Rakašová ze čtvrti u kina Alfa.
Referendum zajišťovalo v kraji na patnáct set lidí, lidé volili v 348 okrscích. "Po sedmnácté hodině už jsme se rozešli s tím, že organizace voleb byla perfektní a nikde v kraji nedošlo k žádnému problému," pochvalovala si ředitelka Českého statistického úřadu v Karlových Varech Jaroslava Šenitková.
Zatímco v kraji se žádné veselice nekonaly, na oslavy výsledků referenda přijeli v sobotu do pražského Lidového domu dva zástupci za každý okres. Karlovarsko reprezentovali sociální demokraté Marian Odlevák a Dalibor Suchý. "Ministři Palas, Škromach a předseda parlamentu Lubomír Zaorálek nám slíbili, že přijedou začátkem července do Karlových Varů, kde s nimi budeme hovořit v souvislosti se vstupem země do Evropské unie i o možnostech podpory cestovního ruchu," uvedl Marian Odlevák.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08