Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisZemědělci nebudou mít zcela jistě stejné podmínky s EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 17.10.2002
Telička: Zemědělci nebudou mít zcela jistě stejné podmínky s EU Čeští zemědělci se musejí smířit s tím, že nebudou mít po vstupu do Evropské unie stejné podmínky, jako jejich tamní kolegové. Řekl to dnes studentům Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně hlavní vyjednavač s EU Pavel Telička. Zemědělci nedostanou 100 procent přímých plateb, které dostávají zemědělci unie, a jejich srovnání může trvat tři, ale i šest let, dodal.

Telička: Zemědělci nebudou mít zcela jistě stejné podmínky s EU

Čeští zemědělci se musejí smířit s tím, že nebudou mít po vstupu do Evropské unie stejné podmínky, jako jejich tamní kolegové. Řekl to dnes studentům Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně hlavní vyjednavač s EU Pavel Telička. Zemědělci nedostanou 100 procent přímých plateb, které dostávají zemědělci unie, a jejich srovnání může trvat tři, ale i šest let, dodal. "Unie dosud návrh v otázce přímých plateb nepřijala a bude o ní jednat," uvedl Telička s tím, že některé členské země patnáctky by nejraději nedaly zpočátku zemědělcům z kandidátských zemí dotace vůbec.

Čeští vyjednavači se nyní soustřeďují nejen na přímé platby, ale i na výši produkčních kvót, rozvoj venkova a některá ochranná opatření. "Kvóty budou projednány jednou provždy," upozornil Telička. Rozhodujícím bude zřejmě prosincový summit v Kodani, kde chce Česká republika navrhnout produkční limity z příznivějších let. Evropská unie však zatím trvá na období 1995 až 1999, kdy agrární výroba byla v propadu.

Po diskusi se studenty brněnské zemědělské univerzity se Telička dnes ještě setká se zástupci zemědělských firem. V pátek přitom začaly okresní agrární komory rozesílat farmářům do celé republiky petici, která upozorňuje na kritickou situaci v oboru. Mimo jiné se v ní uvádí, že letos vinou nepříznivého počasí a propadu farmářských cen spadne proti loňsku hrubá zemědělská produkce o více než 15,5 miliardy korun.

AGRIS 17.10.2002

 


   [zobrazeno (120), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08