Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 17.srpna 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisStudenti zkusí přistoupit k Unii

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 20.5.2003
Hof Jen málo Němců a Čechů se opravdu zajímá o Evropskou unii a její rozšíření. Mnozí nemají představu o tom, jak se vstup deseti nových zemí v jejich životě skutečně projeví. Již rok se Česko-německé informační centrum IDOR zasazuje o to, aby byly příhraniční regiony na rozšíření lépe připraveny, například vytvořením projektů jako je Česko-německá fotbalová škola nebo Dny úklidu měst na obou stranách hranice.

Hof Jen málo Němců a Čechů se opravdu zajímá o Evropskou unii a její rozšíření. Mnozí nemají představu o tom, jak se vstup deseti nových zemí v jejich životě skutečně projeví.
Již rok se Česko-německé informační centrum IDOR zasazuje o to, aby byly příhraniční regiony na rozšíření lépe připraveny, například vytvořením projektů jako je Česko-německá fotbalová škola nebo Dny úklidu měst na obou stranách hranice.
Vrcholem dosavadní práce se stane návštěva komisaře Evropské unie pro rozšíření Güntera Verheugena, která proběhne 23. května. IDOR pozval politika na pódiovou diskusi s 55 gymnazisty ze Saska, Bavorska a Čech, při níž se bude hovořit o rozšiřování Evropské unie. Tato diskuse se uskuteční v divadle v Hofu.
Návštěva Güntera Verheugena bude zakončením simulační hry, která proběhne od 21. do 23. května v secesní vile Theresienstein v Hofu. Při této hře převezmou mladí studenti role aktérů z Evropské komise, Evropského parlamentu, žurnalistů, zástupců členských a kandidátských zemí a vyzkouší si přístupová jednání.
Po ukončení simulovaných jednání, během nichž je možné i to, že některá země přijata nebude, bude diskutovat skutečný Günter Verheugen s politickým dorostem o jejich zkušenostech, obavách a perspektivách spojených s rozšířením.
Tento projekt společně organizují IDOR a Tandem, koordinační centra pro česko-německou výměnu mládeže.


 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08