Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 24.srpna 2019   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisBrusel oceňuje tuzemský monitoring cizorodých látek

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 7.3.2003
Brusel oceňuje tuzemský monitoring cizorodých látek Systém kontrol cizorodých látek je podle šéfa poslední bruselské inspekce v ČR Giulia Gallo v ČR v plném souladu s příslušnou evropskou směrnicí. Informoval o tom dnes tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Brusel oceňuje tuzemský monitoring cizorodých látek

Systém kontrol cizorodých látek je podle šéfa poslední bruselské inspekce v ČR Giulia Gallo v ČR v plném souladu s příslušnou evropskou směrnicí. Informoval o tom dnes tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Inspekce podle jeho údajů dále konstatovala, že vybavení příslušných referenčních laboratoří je mimořádně dobré a také systém zpracovávání dat je na vysoké úrovni. Gallo podle mluvčího zejména ocenil dokonalé pokrytí celého území republiky. Inspektor nicméně podle Dubna konstatoval, že problematika monitoringu je hodně rozsáhlá a bylo by tedy žádoucí uvažovat o personálním posílení tohoto pracoviště na SVS, kde se monitoringem zabývá jeden člověk, případně pracoviště Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL) v Brně.

Z každoroční souhrnné zprávy o Programu monitoringu cizorodých látek v ČR, kterou SVS zasílá veterinárním autoritám do Bruselu vyplývá, že v ČR nejsou již léta překračovány hygienické limity stanovené pro vybrané cizorodé látky v potravinách živočišného původu. Jde o rezidua léčiv, různých chemických prvků včetně těžkých kovů, chemických látek jako pesticidů, PCB, dioxinů a podobně.

Petr Havel

AGRIS 7.3.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2019 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08