Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 20.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPrimátor věří v účast občanů v referendu o vstupu do EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 3.3.2003
Primátor věří v účast občanů v referendu o vstupu do EU Českobudějovický primátor Miroslav Tetter (KDU-ČSL) věří v účast občanů v nadcházejícím referendu, které rozhodne o vstupu ČR do Evropské unie. "Netajím se mírným optimismem. Mrzí mne však, že všechny agentury, které dělají průzkum u veřejnosti, zatím pouze pokládají otázku typu, kdo je pro a kdo proti vstupu do EU. Nepátrají ale po tom, kolik lidí se této volby zúčastní. Domnívám se, že lépe jsou na tom na Slovensku, kde se skutečně ptají na prostou účast, což mi nedávno v rámci Dnů slovenské kultury v Českých Budějovicích prozradila zástupkyně vlády, která má na starosti právě toto referendum," řekl Právu Tetter.

Primátor věří v účast občanů v referendu o vstupu do EU

Českobudějovický primátor Miroslav Tetter (KDU-ČSL) věří v účast občanů v nadcházejícím referendu, které rozhodne o vstupu ČR do Evropské unie.

"Netajím se mírným optimismem. Mrzí mne však, že všechny agentury, které dělají průzkum u veřejnosti, zatím pouze pokládají otázku typu, kdo je pro a kdo proti vstupu do EU. Nepátrají ale po tom, kolik lidí se této volby zúčastní. Domnívám se, že lépe jsou na tom na Slovensku, kde se skutečně ptají na prostou účast, což mi nedávno v rámci Dnů slovenské kultury v Českých Budějovicích prozradila zástupkyně vlády, která má na starosti právě toto referendum," řekl Právu Tetter. Doufá, že referenda, týkajícího se v podstatě každého občana, se zúčastní více než 50 procent obyvatel jihočeské metropole. Připomněl rovněž, že přestože referendum, které by mělo proběhnout 15. a 16. června, zatím není vyhlášeno a zákon o jeho konečné podobě musí ještě projít třetím členem parlamentu a následně musí termín vyhlásit prezident, město již začíná připravovat technické podmínky pro jeho konání. "Je třeba mimo jiné připravit volební místnosti, ve kterých se referendum uskuteční. Některé z nich jsou totiž situované v prostorách škol i školek, kde bude normální pondělní provoz. Další potíže budou pravděpodobně se členy jednotlivých okrskových komisí. Při volbách do Sněmovny, Senátu či do komunální sféry nominují vždy členy jednotlivé kandidující strany, což jim v případě referenda nepřísluší," zdůraznil primátor. Pro město to znamená zajistit více než 600 dobrovolníků právě do okrskových volebních komisí. K dalším povinnostem bude patřit také například jejich proškolení či vydávání voličských průkazů.

Právo 3.3.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08