Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 17.srpna 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNoví členové budou čistými příjemci

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 13.2.2003
Noví členové budou čistými příjemci Rozpočet rozšířené Evropské unie v roce 2004 bude o devět miliard eur vyšší než v roce letošním. Upravený finanční plán pro období 2004 až 2006, který včera v Bruselu představila komisařka Michaele Schreyerová, počítá napřesrok s výdaji 111 miliard eur.

Noví členové budou čistými příjemci

Rozpočet rozšířené Evropské unie v roce 2004 bude o devět miliard eur vyšší než v roce letošním. Upravený finanční plán pro období 2004 až 2006, který včera v Bruselu představila komisařka Michaele Schreyerová, počítá napřesrok s výdaji 111 miliard eur.

Částka odpovídá 1,08 procenta hrubého domácího produktu členských zemí EU. V dalších dvou letech se má zvyšovat pouze o inflaci. Výpočty počítají s tím, že evropská ekonomika příští rok poroste o 2,6 procenta.

"Návrh splňuje očekávání starých i nových členů unie," řekla o rozpočtu Schreyerová.

Připomněla, že obsahuje položky dohodnuté loni v prosinci na summitu v Kodani. Výdaje podle ní nepřekračují hranici, kterou patnáctka stanovila na své vrcholné schůzce v Berlíně v roce 1999.

Za "velký úspěch" komisařka označila fakt, že se podařilo předejít tomu, aby nové členské státy platily bezprostředně po vstupu do unie více, než kolik z rozpočtu dostanou. Na otázku, zda si je komise výpočtem jistá, Schreyerová odpověděla: "Ano, jsem si stoprocentně jistá, že (všech deset zemí) bude čistým příjemcem z rozpočtu EU."

Oproti letošnímu roku se po rozšíření Evropské unie zvýší výdaje na zemědělství, podporu zaostalých regionů (strukturální fondy) a správní aparát.

Komise počítá také s postupným zvyšováním předvstupní pomoci pro Bulharsko a Rumunsko (z 1,228 miliardy eur v roce 2004 na 1,432 miliardy v roce 2006) a zdvojnásobením částky, kterou Brusel vyplácí Turecku.

Jen na ochranu vnějších hranic EU dostanou noví členové ze společného evropského rozpočtu více než 300 miliónů eur ročně. Peníze si mezi sebou rozdělí podle toho, jak dlouhou mají hranici s nečlenskými státy unie.

Aby finanční rámec pro příští tři roky začal platit, musí jej schválit Evropský parlament a Rada ministrů EU.

Hospodářské noviny 13.2.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08