Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisRamiro Cibrián: O diskriminaci zemědělců nejde

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 17.1.2003
Ramiro Cibrián: O diskriminaci zemědělců nejde Velvyslanec EU Ramiro Cibrián ve čtvrtek navštívil Strakonicko a Písecko. Hovořil mimo jiné i o rovnocenném postavení ČR, které by republika měla získat údajně hned po vstupu do Evropské unie, tedy v květnu příštího roku.

Ramiro Cibrián: O diskriminaci zemědělců nejde

Velvyslanec EU Ramiro Cibrián ve čtvrtek navštívil Strakonicko a Písecko. Hovořil mimo jiné i o rovnocenném postavení ČR, které by republika měla získat údajně hned po vstupu do Evropské unie, tedy v květnu příštího roku.

Na dotaz, zda se rovnocenné podmínky budou týkat i českých zemědělců, kteří se bouří proti nižším dotacím, odpověděl: "V posledních jednáních jsme říkali, že se zpočátku jedná o přechodné období. Tak tomu bylo v oblasti financování vždy i u jiných států unie. Nejde o diskriminaci. Otázkou nejsou rovné podmínky, ale konkurenceschopnost a životaschopnost nových členských států."

Podle Cibriána mají zemědělci i jiné možnosti, kam se obracet se žádostmi o finanční prostředky, například z programů pro obnovu venkova. V Písku začala návštěva Ramira Cibriána přijetím na radnici. "I když nejsme členy Evropské unie, čerpáme už značné prostředky z jejich fondů. U nás jde o finance na odstranění následků loňských povodní, požádali jsme rovněž o prostředky na přestavbu letního dětského tábora. Společně s městem Strakonice budeme usilovat o peníze Evropské unie na vyčištění řeky Otavy," uvedl starosta Písku Luboš Průša.

Ramiro Cibrián k tomu dodal, že celkový finanční příspěvek EU naší republice dosáhl do konce loňského roku miliardy eur. "Díky otevření programů ISPA a Sapard pro oblasti dopravy, životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova se za poslední dva roky pomoc zdvojnásobila," připomněl Cibrián. Velvyslanec EU si v Písku rovněž prohlédl objekty zničené podvodní - kamenný most a střední zdravotnickou školu.

Moje noviny 17.1.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08