Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisVstup do unie je pro Česko výzvou

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 16.12.2002
Vstup do unie je pro Česko výzvou Noví členové unie budou rozhodovat, jaké v ní chtějí mít postavení. Vstup do unie, ke kterému se České republice otevřely minulý pátek dveře, zahájí období, kdy se bude rozhodovat i o důležitých hospodářských opatřeních. "Brusel bude pro českou vládu autoritou, která jí poskytne argumenty k nepopulárním opatřením při reformě veřejných financí," soudí analytik Pavel Kohout z PPF. "Tato reforma, včetně penzijní, je ale nutností," řekl.

Vstup do unie je pro Česko výzvou

Noví členové unie budou rozhodovat, jaké v ní chtějí mít postavení.

Vstup do unie, ke kterému se České republice otevřely minulý pátek dveře, zahájí období, kdy se bude rozhodovat i o důležitých hospodářských opatřeních. "Brusel bude pro českou vládu autoritou, která jí poskytne argumenty k nepopulárním opatřením při reformě veřejných financí," soudí analytik Pavel Kohout z PPF. "Tato reforma, včetně penzijní, je ale nutností," řekl.

Schopnost nováčků modernizovat svou ekonomiku a zvýšit její výkonnost ovlivní jejich postavení v unii, uvnitř které se bude diferencovat mezi jejími pětadvaceti členy. "Noví členové se budou muset rozhodnout, zda chtějí spolurozhodovat o příští podobě Evropské unie, anebo zda se spokojí s tím, že budou patřit ke státům, které si svůj souhlas nechají zaplatit," řekl německý expert na EU Josef Janning z Bertelsmannovy nadace. K posledně jmenovaným podle něj patří Řecko.

Evropská unie se rozhodování nevyhne. "Nové členské státy teď sice mají jistá přechodná období. Přijde však doba, kdy pro ně začnou platit stejná pravidla jako pro ostatní. Nejpozději v roce 2007 tak budeme stát znovu na začátku - před rozhodnutím, jak dál," řekl Josef Janning. Finanční a jiná vylepšení, o která deset kandidátských zemí bojovalo minulý pátek v Kodani, se týkají období let 2004 až 2006. V průběhu prvních dvou roků členství se bude rozvíjet diskuse o finančním rámci pro fungování rozšířené unie pro léta 2007 - 2013.

"Za několik let bude unie stát před problémem, jak podělit všechny své členy. Dojde k velkému konfliktu, který konečně bude třeba řešit," předpovídá Janning.

Ve stejné době bude Česká republika muset učinit důležitá hospodářská rozhodnutí. "Nejen proto, abychom splnili určité požadavky Evropské unie, ale především proto, že prudké zadlužování země kvůli sociálním výdajům přestává být únosné. A to už si vláda uvědomuje," konstatoval Kohout.

Hospodářské noviny 16.12.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08