Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 15.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - proběhlé akce - archivHudba v synagogách - Synagoga Kdyně

 Kategorie: Zpravodaj - proběhlé akce - archiv

datum: 27.6.2004 (19:0)
místo konání: Synagoga Kdyně
pořádá: Úhlava o.p.s., Židovská obec Plzeň

Synagoga byla postavena v letech 1862-1863. Tvoří ji dvě hlavní části postavené na obdélníkovém půdorysu se sedlovou střechou. Východní polovinu stavby zaujímá modlitebna, která dosahuje výšky patrového domu, západní část tvoří dvoupodlažní stavba, bývalý rabinát a židovská škola. Modlitebna je klenuta pruskými plackami. Zachovaná je také plastická výzdoba a ornamentální malba. Dochovala se i schránka na tóru - Aron. Synagoga ve Kdyni je jednou z mála památek na židovské etnikum po polovině 19. sto-letí, která je takto jedinečně dochovaná a autentická.


Účinkují:
Jitka Novákova - housle
Jarmila Panochová - klavír
Libor Vilímec - housleHouslistka Jitka Nováková zaujímá přední postavení mezi umělci svého oboru. Již jako 10tiletá  uskutečnila svůj první samostatný recitál, brzy se prosadila na soutěžích Concertino Praga a v Kocianově houslové soutěži, kde získala titul absolutní vítěz. Po studiu u svého otce, houslisty a pedagoga Josefa Nováka, byla pro mimořádný talent přijata na AMU v Praze přímo po ukončení základní školy. Jako studentka Václava Snítila dosáhla dalších úspěchů, např. titul  v laureáta mezinárodní houslové soutěži v Záhřebu. Uskutečnila řadu rozhlasových a gramofonových snímků a za nahrávku francouzské hudby s klavíristou Josefem Hálou a orchestrem FOK pod řízením Jiřího Bělohlávka obdržela ocenění "Zlatý štít Pantonu".  V současné době vedle své sólistické činnosti vyučuje na Pražské konzervatoři. V její třídě studuje i syn Libor Vilímec, který po úspěších v soutěžích hudebních škol a řadě vlastních sólových vystoupení zdárně pokračuje v rodinné hudební tradici.


Jarmila Panochová po ukončení studií na brněnské konzervatoři pokračovala ve studiích na AMU v Praze. V roce 1976 se stala finalistkou soutěže v Citta di Senigallia v Itálii. Do koncertního života vstoupila zcela záměrně jako komorní klavíristka a partnerka předních sólistů a komorních souborů. V současné době působí J. Panochová jako klavíristka na Pražské konzervatoři.Program koncertu:
František Benda : Sonáta G dur pro housle a klavír
Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír
Ernest Bloch: Nigun z cyklu Baal Shem
Niccolo Paganini: Mojžíš, op. 24 - Fantazie na Rossiniho téma
Bedřich Smetana: 2 dua "Z domoviny"
Antonín Dvořák: Mazurek
Henryk Wieniawski: Koncertní polonéza D dur

   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08