Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 20.června 2024   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  

Rukověť starosty

Rukověť starosty
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Rukověť starosty - Rukověť starostyRekreační koupání v čisté vodě

 Kategorie: Rukověť starosty - Rukověť starosty

datum: 28.6.2005
Jak prodloužit koupací sezonu odstraněním řas a sinic.

V letních měsících se běžně setkáváme s vodním květem, který je spojen se zákazem koupání. Příčiny zelených vodních ploch jsou známy. Činností člověka se do povrchových vod dostává nadměrné množství živin, které ve spojení s intenzivním slunečním svitem a vyšší teplotou vody jsou doslova rájem pro řasy a sinice.


 


Využitím biotechnologií svítá naděje rychlého řešení nejen problematiky koupání, ale i odstraňování cyanotoxinů z nádrží pitné vody. Samozřejmě je zapotřebí pokračovat v preventivních opatřeních snižování látkového zatížení životního prostředí.


 


Technologie na omezení mikroskopických řas a sinic ve vodních nádržích spočívá v doplnění biotopu konkurenčními neškodnými mikroorganismy. Přidané bakterie část nadbytečných živin spotřebují samy. Dojde k metabolické reakci v neprospěch řas a sinic.


 


Přípravek Lakus Aqua, který bakterie obsahuje, byl nejprve testován v Toxikologické laboratoři Jihočeské univerzity České Budějovice a ve Výzkumném ústavu rybářství a hydrobiologie ve Vodňanech. Při testech byla důvodem pro použití bakterií skutečnost, že nebylo vidět na dno ani v jednometrové hloubce. Během několika dnů po aplikaci přípravku řasa ustoupila a i po měsíci je vidět dno v hloubce minimálně dva metry. U menších nádrží se cena pohybuje okolo 4 000,- Kč/ha. U velkých nádrží se náklady na ošetření proti řasám a sinicím pohybují v cenové relaci 2 haléře na m².


 


Stojí za zamyšlení, jestli předčasně ukončit sezonu koupání z hygienických důvodů nebo s přiměřeným finančním nákladem vodu ošetřit a koupat se dál.


 


Bližší informace žádejte na info@cab.cz

Ivo Šašek (Ventura - Venkov s.r.o.)


   [zobrazeno (1), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2024 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08