Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  

Rukověť starosty

Rukověť starosty
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Rukověť starosty - Rukověť starostyKONFERENCE

 Kategorie: Rukověť starosty - Rukověť starosty

datum: 28.4.2003
KONFERENCE NÁRODNÍ STRATEGIE ROZVOJE CYKLISTICKÉ DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY
KONFERENCE
NÁRODNÍ STRATEGIE ROZVOJE CYKLISTICKÉ DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY
Centrum dopravního výzkumu, Plzeňský kraj, Ministerstvo dopravy České republiky za podpory Nadace Open Society Fund Praha a Doprava pro 21. století pořádají pod záštitou ministra dopravy Ing. Milana Šimonovského a ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka celostátní seminář o cyklistické dopravě. Konference se koná ve dnech 28. – 30. května 2003 v obci Srní na Šumavě.
Cílem konference je mimo jiné poukázat na mimořádně vhodnou dobu pro realizaci „Cyklostrategie v rámci celé České republiky“, tedy cílené podpory cyklodopravy jako dopravy přátelské k životnímu prostředí. Jako prvku aktivní prevence proti civilizačním chorobám. Jako dopravy, která přináší krásné zážitky z míst navštívených společně s přáteli či rodinou. Konference představí cyklodopravu z pohledu realizátorů, předvede nejzajímavější modelové projekty, navrhne postup při společném plánování, bude prezentovat model financování a navrhne i případné legislativní změny.
S konferencí je spojen ještě jeden příhodný termín. Když začali organizátoři v loňském roce akci připravovat, netušili, že v únoru letošního roku uloží vláda příslušným ministrům předložit komplexní materiál týkající se rozvoje cyklodopravy. Termín dokončení elaborátu je právě v červnu, tedy hned po ukončení cyklokonference.
Program semináře je rozdělen do několika částí. První je zaměřena na prezentaci cyklostrategie. O své názory se podělí zástupci Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva místního rozvoje ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Nejdůležitějším momentem bude představit České republiky z hlediska cyklostrategie, vize, priority a opatření. Tento blok bude s mezinárodní účastí. Svoji přítomnost přislíbili odborníci z Rakouska, Holandska a Německa.
V druhé části zástupci jednotlivých krajů České republiky názorně ukáží, co již v rámci krajů existuje, tedy nejúspěšnější realizované projekty a přiblíží i záměry krajů pro další období.
Organizátoři připravili pro účastníky konference bohatý doprovodný kulturní program zahrnující výlety jak pro pěší, tak i na kolech a chybět nebude ani „půlnoční“ překvapení.
Již dnes všichni přihlášení obdrželi návrh deklarace, která by po diskusi měla být společným prohlášením všech zúčastněných, že jim záleží na rozvoji cyklodopravy v České republice a že udělají potřebné kroky, které by tomuto rozvoji přispěly. Z konference budou vydány závěry, které by měly – a v to pořadatelé doufají - výrazně napomoci rozvoji cyklostezek v České republice.

Olga Kalčíková
Radní Plzeňského kraje

Olga Kalčíková 


   [zobrazeno (3), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08