Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - stalo se...Návštěva z Irska

 Kategorie: Zpravodaj - stalo se...

datum: 26.4.2004
Obce, města, podniky a neziskové organizace z Klatovska, Horažďovicka a Kdyňska založily v Klatovech Místní akční skupinu Pošumaví. Její vznik je nutný k tomu, aby subjekty z těchto regionů dosáhly na peníze na rozvoj venkovských oblastí z programu Leader podporovaný Evropskou unií. Místní akční skupina Pošumaví zároveň uzavřela smlouvu o spolupráci se zástupci irské skupiny LAG Meath Leader. Právě Irsko totiž má s programem Leader několikaleté zkušenosti.
Program Leader Plus a zkušenosti s čerpáním prostředků z fondů Evropské unie byly hlavním důvodem nedávné návštěvy devatenáctičlenné skupiny Irů z LAG Meath. „S programem Leader Plus máme zkušenosti od roku 1990, kdy jsme v našem regionu založili místní akční skupinu. Kontakty se zdejšími zástupci trvají od roku 1998 a uzavření smlouvy o spolupráci je přirozeným vyústěním,“ řekl šéf LAG Meath Michael Ludlow.
Irští a čeští členové místních akčních skupin hovořili také o možnostech přípravy společných projektů na rozvoj venkova, zemědělství, cestovního ruchu, vzdělávání i v sociální oblasti. „Zdejší oblast, alespoň podle toho, co jsem během krátké návštěvy viděla, má vysoký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Zaujala mne Klenová, a to jak hrad, galerie, zámek a hlavně rozhled do krajiny. Myslím, že právě takové místo má veliké možnosti dalšího rozvoje. Vůbec zdejší oblast s množstvím lesů je turisticky velice atraktivní,“ uvedla Mary Macken, která v Irsku pracuje v oblasti cestovního ruchu.
Cílem činnosti sdružení MAS Pošumaví je v prvé řadě přispět k rozvoji venkovských oblastí, vytvořit podmínky pro celoživotní vzdělávání obyvatel, pro rozvoj cestovního ruchu a ochranu a udržení venkovského kulturního dědictví. „Projekty, které se budou ucházet o spolufinancování z programu Leader, mohou podat jak zakládající účastníci MAS Pošumaví či jakýkoliv subjekt z území, které k zájmovému sdružení patří,“ upřesnil Vlastimil Hálek, ředitel Obecně prospěšné společnosti Úhlava, jež patří k zakládajícím členům sdružení.
Sdružení Pošumaví je zájmové sdružení právnických osob a jeho zakládající listinu po půlroční intenzívní přípravě v polovině března podepsali zástupci dvaadvaceti subjektů. Z poloviny MAS Pošumaví zahrnuje veřejný sektor – tedy mikroregiony obcí a měst, a z poloviny soukromý sektor – tedy podnikatele a firmy v zemědělství, lesnictví, potravinářství a vodního hospodářství z daných oblast, například škrobárny Lyckeby Amylex Horažďovice, Kdynium Kdyně či Asavet Biřkov. Program Leader ČR Ministerstva zemědělství České republiky je určen mikroregionům o velikosti 10 tisíc až 100 tisíc obyvatel. MAS Pošumaví má 62 tisíc obyvatel.
Program Leader ČR, který v březnu vyhlásilo Ministerstvo zemědělství České republiky, by měl podporovat projekty v deseti vybraných akčních skupinách v republice. MAS Pošumaví přitom bude usilovat o to, aby se do vybrané desítky prosadilo. Pokud sdružení Pošumaví uspěje, počítá se, že v letošním roce z programu Leader ČR poplyne do území Místní akční skupiny Pošumaví pět až sedm milionů korun na investiční projekty.
Na program Leader ČR bude navazovat program Leader Plus, s nímž už mají členské země Evropské společnosti několikaleté zkušenosti.

V. Šusová 


zobrazení fotogalérie

   [zobrazeno (2), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08