Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 13.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - stalo se...Internet pro každého bude v knihovnách

 Kategorie: Zpravodaj - stalo se...

datum: 26.9.1999
Seč - Práce s Internetem byla jedním z hlavních témat sedmého ročníku konference Knihovny současnosti, který se konal v Junior centru v Seči u Chrudimi. Na konferenci se sešlo 300 účastníků především z řad knihovníků.
Potěšující je, že většina knihovníků považuje Internet za zcela samozřejmý pracovní nástroj a zdroj informací. V mnoha knihovnách mají čtenáři možnost se posadit k Internetu buď zcela zdarma nebo za podstatně menší poplatky než v internetových kavárnách. Důsledkem je značené vytížení počítačů v knihovnách -- čtenáři si nezřídka musejí své sezení u Internetu rezervovat týden dopředu. Podle slov knihovníků jsou nejčastějšími uživateli Internetu v knihovnách středoškoláci, kteří na rozdíl od vysokoškoláků nemají buď žádný, nebo jen omezený přístup ve škole.

Protože knihovny bojují s nedostatkem peněz, stal se převažujícím zdrojem finančních prostředků pro připojování knihoven na Internet program RISK (Rozvoj Informační Sítě veřejných Knihoven) Ministerstva kultury ČR. Cílem tohoto programu, v jehož rámci byly od roku 1997 schváleny stovky dílčích projektů a Ministerstvem kultury rozděleno bezmála sto milionů korun, je připojení knihoven na Internet (a tedy i jejich vzájemné propojení s možností sdílení informačních zdrojů) a vybudování souhrnného elektronického katalogu všech knihoven v ČR. Podrobnosti o programu RISK jsou k dispozici na adrese http://www.knihovna.cz.

Zástupci z řad knihovníků se vyjádřili velmi kladně k záměru Rady vlády pro státní informační politiku, která hodlá učinit knihovny kontaktními místy informačních systémů veřejné správy pro občany. Občan, který nemá jiný přístup k Internetu, by tak mohl z knihovny přistupovat k informacím poskytovaným veřejnou správou, případně na ně reagovat.

AgAkcent s.r.o. 


   [zobrazeno (17), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08