Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisSlabá ekonomika unie sráží český export

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 25.11.2002
Slabá ekonomika unie sráží český export Oživení vývozu nastane podle expertů až ve druhém pololetí příštího roku. Tržby českých exportérů v zahraničí radikálně klesají. Důvodem je vedle dlouhodobě silné koruny zejména špatný stav evropské ekonomiky. Hodnota zboží a služeb, které se od začátku roku do října vyvezly do zahraničí, je v porovnání s loňskem o 43,5 miliardy korun nižší. "Export ztratil na síle," řekl ekonom HVB Bank Pavel Sobíšek. "Letos na tom budeme dost špatně," uvedl ředitel Strojexportu Jiří Vávra. "Například v Německu jsme si ve srovnání s minulým rokem ani neškrtli," po-ukázal na výrazné omezení odbytu u našeho západního souseda.

Slabá ekonomika unie sráží český export

Oživení vývozu nastane podle expertů až ve druhém pololetí příštího roku.

Tržby českých exportérů v zahraničí radikálně klesají. Důvodem je vedle dlouhodobě silné koruny zejména špatný stav evropské ekonomiky.

Hodnota zboží a služeb, které se od začátku roku do října vyvezly do zahraničí, je v porovnání s loňskem o 43,5 miliardy korun nižší. "Export ztratil na síle," řekl ekonom HVB Bank Pavel Sobíšek. "Letos na tom budeme dost špatně," uvedl ředitel Strojexportu Jiří Vávra. "Například v Německu jsme si ve srovnání s minulým rokem ani neškrtli," po-ukázal na výrazné omezení odbytu u našeho západního souseda.

Podle Českého statistického úřadu se v říjnu vývoz do Evropské unie meziročně snížil o 14 procent. Export do Německa dokonce téměř o pětinu - do SRN mířila v říjnu třetina všech vývozů, a to v hodnotě 36,9 miliardy korun. Meziročně klesl především vývoz zemědělských a potravinářských výrobků, export strojů a aut.

"Jednoznačně očekáváme pokles tržeb z vývozu, který bude ještě v průběhu příštího roku značný - odhaduji deset až dvacet procent," řekl ředitel Strojimportu Ivan Čapek.

Experti tvrdí, že pokud se evropské hospodářství brzy nevzpamatuje, bude to pro vývozce znamenat stále nižší odbyt. Většina institucí v čele s OECD či MMF očekává oživení ekonomik až v druhém pololetí roku 2003. "Od této doby by se měla zlepšit situace v Německu a tržby vývozců by již měly začít pomalu růst," dodal šéf agentury pro podporu exportu CzechTrade Martin Tlapa.

Hospodářské noviny 25.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08