Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 17.srpna 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČesko může být jediné v unii bez eura

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.11.2002
Česko může být jediné v unii bez eura Rostoucí deficit veřejných financí podle posledního rozboru Mezinárodního měnového fondu zkomplikuje Česku zavedení eura. Pro přijetí společné měny totiž musí stlačit zmíněný schodek pod tři procenta hrubého domácího produktu a veřejný dluh pod 60 procent HDP. Současný schodek rozpočtu přitom činí devět procent a ani v příštím roce nelze očekávat zlepšení. Pokud by se do deficitu nepočítaly náklady na restrukturalizaci bank, byl by i tak lehce nad pět procent HDP.

Česko může být jediné v unii bez eura

Rostoucí deficit veřejných financí podle posledního rozboru Mezinárodního měnového fondu zkomplikuje Česku zavedení eura. Pro přijetí společné měny totiž musí stlačit zmíněný schodek pod tři procenta hrubého domácího produktu a veřejný dluh pod 60 procent HDP. Současný schodek rozpočtu přitom činí devět procent a ani v příštím roce nelze očekávat zlepšení. Pokud by se do deficitu nepočítaly náklady na restrukturalizaci bank, byl by i tak lehce nad pět procent HDP. Některé kandidátské země již dnes kritéria pro přijetí eura splňují, anebo je brzy splní. Česko by se tak mohlo v budoucnu stát jednou z mála ˝nových˝ členských zemí unie a možná také zemí jedinou - kde se euro nebude moci v nejbližších letech po vstupu zavést.

Nutnost reformy

˝Česká republika dosud neudělala žádné zásadnější kroky k tomu, aby vyřešila problémy veřejných financí,˝ uvádí se ve zprávě MMF. ˝Zadlužení narůstalo i v letech silného ekonomického růstu, takže ho nelze zdůvodňovat změnami hospodářského cyklu. Problémem je struktura deficitů, růst mandatorních a kvazimandatorních výdajů.˝ Fond dále varuje, že vzrostou výdaje na důchody: populace stárne a penzijní reforma je v nedohlednu. Zvyšovat se budou i výdaje na zdravotnictví. Navíc podle měnového fondu nelze již v Česku očekávat příjmy z privatizace. Splatnost bude mít také i řada státem garantovaných úvěrů. Zadlužení státu se tak může až zdvojnásobit.

Lidové noviny 21.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08