Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisReferendum o Unii bude v červnu

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 15.11.2002
Referendum o Unii bude v červnu Referendu o vstupu ČR do Evropské unie (EU), které by se podle představ vlády mělo uskutečnit 15. a 16. června příštího roku, už nestojí nic v cestě. Senátoři totiž včera v pravé poledne jednomyslně 67 hlasy přítomných podpořili návrh příslušného ústavního zákona. Podle něj budou občané odpovídat na otázku: "Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení ČR k EU členským státem EU?". Sněmovna už zákon o referendu schválila 180 hlasy v říjnu.

Referendum o Unii bude v červnu

Referendu o vstupu ČR do Evropské unie (EU), které by se podle představ vlády mělo uskutečnit 15. a 16. června příštího roku, už nestojí nic v cestě. Senátoři totiž včera v pravé poledne jednomyslně 67 hlasy přítomných podpořili návrh příslušného ústavního zákona. Podle něj budou občané odpovídat na otázku: "Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení ČR k EU členským státem EU?". Sněmovna už zákon o referendu schválila 180 hlasy v říjnu. K platnosti zákona chybí už jen podpis prezidenta republiky. Ten ho ale vetovat nemůže, neboť k ústavnímu zákonu takovou pravomoc nemá.

* Přistoupení k EU je schváleno, odpoví-li na otázku kladně nadpoloviční většina hlasujících.

* Pokud nebude přistoupení k EU schváleno, může se v téže věci hlasovat nejdříve za dva roky.

* Právo hlasovat má každý občan nad 18 let.

* Prezident vyhlásí referendum do 30 dnů od podpisu smlouvy o přistoupení ČR k EU.

Podle posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění by v říjnu v referendu hlasovalo pro vstup do EU 47 % lidí a proti 18 %. Třiadvacet procent respondentů uvedlo, že by hlasovat přišlo, zatím ale neví, jak se rozhodne. Pět procent nechce jít hlasovat a sedm procent neví, zda k referendu přijde.

Právo 15.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08