Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisVyjednávání o vstupu ČR do EU jde do finále

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 13.11.2002
Vyjednávání o vstupu ČR do EU jde do finále Přesně jeden měsíc zbývá to summitu Evropské unie (EU) v Kodani, na kterém by měla být ukončena přístupová jednání o vstupu 10 kandidátských zemí do společenství. Česká diplomacie má tedy 30 dní na to, aby uzavřela pět zbývajících kapitol. Jak potvrdil na dnešním setkání s novináři hlavní vyjednavač České republiky Pavel Telička, došlo v posledních týdnech k celé řadě posunů směrem k uzavření zbývajících kapitol.

Vyjednávání o vstupu ČR do EU jde do finále

Přesně jeden měsíc zbývá to summitu Evropské unie (EU) v Kodani, na kterém by měla být ukončena přístupová jednání o vstupu 10 kandidátských zemí do společenství. Česká diplomacie má tedy 30 dní na to, aby uzavřela pět zbývajících kapitol. Jak potvrdil na dnešním setkání s novináři hlavní vyjednavač České republiky Pavel Telička, došlo v posledních týdnech k celé řadě posunů směrem k uzavření zbývajících kapitol.

Diplomacie kandidátských zemí například uspěly v dlouhodobém tlaku na EU v případě příspěvků do společné kasy. "Evropská rada rozhodla o kompenzacích, aby kandidátské země nebyly po vstupu čistými přispěvateli," sdělil Telička a dodal, že Česká republika bude kompenzována nikoli na nulu, ale dokonce do kladných čísel. Uzavření kapitoly Rozpočtová a finanční ustanovení tedy již nic nebrání.

V citlivé kapitole Zemědělství Česká republika ani nadále ze svých pozic neustupuje a požaduje přímé platby zemědělcům ve stejné výši, jako dostávají jejich kolegové v EU. Telička však realisticky připouští, že stávající ekonomická a politická situace v EU není nakloněna tak, aby vyhověla požadavkům kandidátských zemí. "Je třeba dále jednat," uzavřel Telička svůj příspěvek ke kapitole Zemědělství.

Uzavření kapitoly Instituce je však komplikováno nesouhlasem České republiky a Maďarska s navrhovaným počtem křesel v Evropském parlamentu. Obě země mají mít 20 zákonodárců, ačkoli srovnatelné členské státy jako například Belgie, Portugalsko či Řecko mají mít 22 poslanců. Telička označuje navrhovaný počet pro ČR za diskriminační a nadále nehodlá v této věci činit ústupky.

ČIA 13.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08