Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNoví členové unie zasluhují větší podporu, zaznělo na fóru EIB

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 12.11.2002
Noví členové unie zasluhují větší podporu, zaznělo na fóru EIB Členské země unie s nadprůměrným HDP na obyvatele by neměly čerpat peníze ze strukturálních fondů, míní nizozemský ministr financí. Evropská investiční banka, hlavní finanční instituce Evropské unie, je podle svého prezidenta Philippe Maystadta připravena výrazně zvýšit úvěrování pro nové členy EU. "Podobně jsme postupovali už v případě Řecka, Španělska či Portugalska," prohlásil Maystadt na konferenci EIB o rozšíření unie.

Noví členové unie zasluhují větší podporu, zaznělo na fóru EIB

Členské země unie s nadprůměrným HDP na obyvatele by neměly čerpat peníze ze strukturálních fondů, míní nizozemský ministr financí.

Evropská investiční banka, hlavní finanční instituce Evropské unie, je podle svého prezidenta Philippe Maystadta připravena výrazně zvýšit úvěrování pro nové členy EU. "Podobně jsme postupovali už v případě Řecka, Španělska či Portugalska," prohlásil Maystadt na konferenci EIB o rozšíření unie.

Experti odhadují, že osm postkomunistických zemí, které by se měly stát členy EU v roce 2004, na modernizaci telekomunikací, energetiky, dopravy a vodního hospodářství potřebují investice v hodnotě kolem 500 miliard eur. Tato suma přibližně odpovídá hrubému domácímu produktu celého regionu. Je to pětkrát tolik, než bylo do celé jeho infrastruktury investováno během uplynulých deseti let.

Komisař Günter Verheugen, odpovědný za rozšíření EU, považuje za velký úspěch, že žádná nová členská země ze střední a východní Evropy zatím nebude čistým přispěvatelem do společného rozpočtu. Připomněl, že celkové náklady na rozšíření EU by v letech 2004 až 2006 neměly přesáhnout 42,5 miliardy eur. Noví členové v uvedeném období do společné pokladny přispějí částkou 15,5 miliardy eur. Pro dosavadní patnáctku z toho vyplývá, že rozšíření ji v roce 2006 přijde na sumu odpovídající 1,08 procenta úhrnného HDP.

Hospodářské noviny 12.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08