Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEK rozšířila zákaz na dovoz nezpracovaného peří do EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 15.2.2006
Evropská komise dnes rozšířila svůj zákaz na dovoz nezpracovaného peří do Evropské unie. Embargo se tak nyní týká všech rozvojových zemí a bude platit nejméně do letošního června. Novinářům to dnes řekl mluvčí EK Philip Tod. Podle něj chce komise v obavách ze šíření ptačí chřipky rovněž zvýšit sledování ptactva v EU. Rozšíření opatření proti šíření nákazy si vyžádá dalších zhruba 1,9 milionu eur (necelých 60 milionů korun). EK rovněž znovu vyzvala členské státy, aby důsledně uplatňovaly prevenci proti ptačí chřipce.

Evropská komise dnes rozšířila svůj zákaz na dovoz nezpracovaného peří do Evropské unie. Embargo se tak nyní týká všech rozvojových zemí a bude platit nejméně do letošního června. Novinářům to dnes řekl mluvčí EK Philip Tod. Podle něj chce komise v obavách ze šíření ptačí chřipky rovněž zvýšit sledování ptactva v EU. Rozšíření opatření proti šíření nákazy si vyžádá dalších zhruba 1,9 milionu eur (necelých 60 milionů korun). EK rovněž znovu vyzvala členské státy, aby důsledně uplatňovaly prevenci proti ptačí chřipce. Opatření spočívají především v uzavření chovů v drůbežárnách v okruhu tří kilometrů okolo případného nálezu uhynulého ptáka a zákazu přepravy drůbeže v okruhu deseti kilometrů, a to po nejméně 21 dnů. V případě, že by se chřipka přenes a do drůbežáren, bude nutné všechna zvířata i vejce neprodleně zničit.

Ptačí chřipka postupně pronikla za hranice EU. Rakousko a Německo v úterý oznámily první výskyt ptačí chřipky. Obavy z nákazy zesílily i v Rumunsku, kde dnes u uhynulých slepic rovněž identifikovali ptačí chřipku. V České republice navzdory bezprostřednímu sousedství s Rakouskem a Německem zatím obavy z nákazy nejsou velké, úřady nicméně zpřísňují preventivní opatření.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08