Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisAgrární komora bude jednat s MF a MZe o zvýšení přímých plateb

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 18.1.2006
Vedení Agrární komory bude jednat s ministry zemědělství Janem Mládkem a financí Bohuslavem Sobotkou o zvýšení přímých plateb. Komora požaduje, aby čeští zemědělci letos dostali vyšší přímé platby, než bylo dohodnuto. Argumentují tím, že hospodaření státního rozpočtu dopadlo loni lépe, než se předpokládalo. Původně se počítalo s tím, že po národním dorovnání dosáhnou letos v ČR přímé platby 63 procent úrovně ve starých členských zemích Evropské unie. Nyní však zemědělci požadují jejich zvýšení na 65 procent, což by obnášelo zhruba půl miliardy korun z rozpočtu navíc.

Vedení Agrární komory bude jednat s ministry zemědělství Janem Mládkem a financí Bohuslavem Sobotkou o zvýšení přímých plateb. Komora požaduje, aby čeští zemědělci letos dostali vyšší přímé platby, než bylo dohodnuto. Argumentují tím, že hospodaření státního rozpočtu dopadlo loni lépe, než se předpokládalo.

Původně se počítalo s tím, že po národním dorovnání dosáhnou letos v ČR přímé platby 63 procent úrovně ve starých členských zemích Evropské unie. Nyní však zemědělci požadují jejich zvýšení na 65 procent, což by obnášelo zhruba půl miliardy korun z rozpočtu navíc. Zemědělci by letos měli z rozpočtu ministerstva zemědělství dostat na dorovnání přímých plateb zhruba sedm miliard korun. O posledních 800 milionech korun se mělo jednat na začátku letošního roku. Podle šéfa Agrární komory Jana Veleby zvýší požadavek na 65procentní dotace tuto částku zhruba na 1,3 miliardy korun.

Ministr Sobotka tvrdí, že na případné navýšení přímých plateb by měl být primárně použit rezervní fond ministerstva zemědělství.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08