Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisBritánie zveřejní návrh rozpočtu EU do roku 2013

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 14.12.2005
Británie dnes jako předsednická země Evropské unie zveřejní nový návrh jejího společného rozpočtu na léta 2007 až 2013, o kterém se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu. V návrhu se pravděpodobně objeví mírný nárůst celkového rozpočtu EU. Záměrem je omezit předpokládané škrty v regionální pomoci novým členským státům ze střední a východní Evropy. Británie nakonec možná ještě víc sníží úlevu, které se jí dostává při sestavování rozpočtu. V současnosti Londýn dostává tak zvaný rabat ve výši přibližně 3,5 miliardy liber. Vláda už dříve nabídla jeho snížení přibližně o osm set milionů liber.

Británie dnes jako předsednická země Evropské unie zveřejní nový návrh jejího společného rozpočtu na léta 2007 až 2013, o kterém se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu. V návrhu se pravděpodobně objeví mírný nárůst celkového rozpočtu EU. Záměrem je omezit předpokládané škrty v regionální pomoci novým členským státům ze střední a východní Evropy. Británie nakonec možná ještě víc sníží úlevu, které se jí dostává při sestavování rozpočtu.

V současnosti Londýn dostává tak zvaný rabat ve výši přibližně 3,5 miliardy liber. Vláda už dříve nabídla jeho snížení přibližně o osm set milionů liber. Británii velmi záleží na tom, aby se podepsala dohoda o tom, že EU v roce 2008 přehodnotí všechny společné výdaje včetně citlivých zemědělských dotací. Francii a Irsku jako zemím s nemalým zemědělským sektorem se taková představa nezamlouvá.

Návrh rozpočtu, který minulý týden Londýn předložil k diskusi, vyvolal očekávaný a zatím neutichající rozruch. Diplomaté a úředníci v Bruselu ale naznačují, že se podpis dohody přece jen přiblížil.

Villepin: Spor trvá

Hlavní spor mezi Londýnem a Paříží o výši britského rabatu a dotací pro francouzské farmáře, jak znovu upozornil francouzský premiér Dominque de Villepin, i nadále trvá. Spojené království podle něj už není v obtížné situaci jako před dvaceti lety a peníze, které se vracejí z Bruselu do Londýna jsou historickou anomálií. Británie by měla, jak Villepin uvedl, převzít svůj podíl na rozšíření Evropské unie.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08