Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisMožnost kácení zeleně pomalu končí

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.3.2005
Už jen dva týdny zbývají do konce období vegetačního klidu, kdy je možné pokácet s povolením příslušného městského nebo obecního úřadu stromy nebo další dřeviny. Některé obce urychleně končí s kácením a chystají novou výsadbu. "Kácet ve městě už nebudeme, v dubnu se chystáme naopak vysazovat," uvedl ekolog postoloprtské radnice Václav Kocina.

Už jen dva týdny zbývají do konce období vegetačního klidu, kdy je možné pokácet s povolením příslušného městského nebo obecního úřadu stromy nebo další dřeviny. Některé obce urychleně končí s kácením a chystají novou výsadbu. "Kácet ve městě už nebudeme, v dubnu se chystáme naopak vysazovat," uvedl ekolog postoloprtské radnice Václav Kocina.

Největší investiční akcí ve výsadbě zeleně bude letos obnova a revitalizace parku na Draguši, která bude probíhat v první polovině roku. Doplnit chybějící stromy z loňských výsadeb musí město na Draguši v lokalitách, kde loni vysázené stromy zahynuly, ať již rukou vandalů nebo se neujaly. Doplňkovou výsadbu nových stromů chystá město i na Jiráskově náměstí v sídlišti. "Budou to listnaté stromy, které v dospělosti lépe splňují požadavky na produkci kyslíku v městských aglomeracích, než jehličnany, které navíc ještě v posledních letech trpí často různými houbovými chorobami," doplnil ještě Václav Kocina.

Ústecká Agentura ochrany přírody a krajiny prověřovala minulý týden stav vzrostlých stromů na návsi v Chožově a připojených osadách. "Některé staré stromy už přerostly hranici, kdy jsou bezpečné a jejich větve, nebo zase kořenový systém vadí přilehlých domům," vysvětlil starosta Chožova Jan Trefný. V nejbližších dnech očekává Obecní úřad v Chožově zprávu o výsledcích kontroly, která zároveň doporučí, jak ošetřit nadměrné rozrostlé koruny, případně některé stromy pokácet. Pokácené stromy na návsi nahrazuje obecní úřad průběžně novou zelení. "Vyhýbáme se však vysokým stromům s bujně rostoucími korunami, které pak ohrožují fasády domů," uvedl Jan Trefný. Na návsi vysazují veřejně prospěšní pracovníci spíše listnaté keře nebo pomalu rostoucí dřeviny.

Kácení v lokalitě na konci obce za areálem bývalé strojní a traktorové stanice povolil Obecní úřad v Dobroměřicích a protože konec března je za dveřmi, pomáhají s kácením majiteli pozemku i veřejně propěšní zaměstnanci obce. "Jde vesměs o náletové dřeviny, majitel chce pozemek vyčistit a připravit ho k průmyslové zástavbě," uvedl starosta obce Jaroslav Fořt. Obec by pochopitelně nového investora ráda uvítala a tak pomáhá majiteli pozemku, aby stihl kácení ještě v povoleném termínu. Pokud jde o novou výsadbu, chtěl by obecní úřad doplnit stromy v lokalitě pod starou školou, známé jako Na Vinici, výsadbou asi čtyř stovek mladých sazenic. "Jde však o pozemek, který je majetkem města Loun a záleží tedy na rozhodnutí lounské radnice," vysvětlil dobroměřický starosta Fořt.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08