Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisMinisterstvo posunulo termín pro přiznání daně z pozemků

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 12.1.2005
Ministerstvo financí v úterý rozhodlo o posunutí termínu pro podání přiznání daně z nemovitostí u zemědělských pozemků z 31. ledna na 30. dubna 2005. Právu to sdělil tiskový mluvčí Marek Zeman. Důvodem je to, že novela zákona této daně účinná od 1. ledna letošního roku ve svém důsledku začala postupně přesouvat platbu této daně z nájemníků určitých zemědělských pozemků na jeho vlastníky. Naprostá většina majitelů půdy ale o tom neví a navíc mají s nájemci uzavřeny smlouvy, v nichž je placení daně upraveno odlišně. Změnu pocítí podle prvních odhadů stovky tisíc lidí.

Ministerstvo financí v úterý rozhodlo o posunutí termínu pro podání přiznání daně z nemovitostí u zemědělských pozemků z 31. ledna na 30. dubna 2005. Právu to sdělil tiskový mluvčí Marek Zeman.
Důvodem je to, že novela zákona této daně účinná od 1. ledna letošního roku ve svém důsledku začala postupně přesouvat platbu této daně z nájemníků určitých zemědělských pozemků na jeho vlastníky. Naprostá většina majitelů půdy ale o tom neví a navíc mají s nájemci uzavřeny smlouvy, v nichž je placení daně upraveno odlišně. Změnu pocítí podle prvních odhadů stovky tisíc lidí.

„Finanční úřady budou vyzývat poplatníky, kterých se nová úprava daně týká, k podání přiznání a současně zajistí, aby všechny obce měly k dispozici seznamy těch pozemků, které jsou změnou dotčeny,“ uvedl Zeman.

Vlastníci pozemků, kteří podají přiznání po uplynutí běžného termínu, tedy v únoru až dubnu, se nemusí bát žádných sankcí. Ústřední finanční a daňové ředitelství vydá pokyn pro finanční úřady, které zajistí, že ti, kdo nepodají daňové přiznání do 31. ledna, ale až do 30. dubna, nebudou penalizováni.
Majitelé pozemků, u nichž byla zatím v katastru vedena zjednodušená evidence, se stávají namísto dosavadních nájemců půdy poplatníky daně zpravidla po ukončené obnově katastrálního operátu či v důsledku pozemkových úprav. Musí proto podat i daňové přiznání. Obnova katastrálního operátu, která se provádí postupně, proběhla zatím přibližně na 30 procentech území.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08