Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisSněmovna má hlasovat o zrušení Státního fondu pro zúrodnění půdy

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 29.10.2004
O zrušení Státního fondu pro zúrodnění půdy bude příští týden hlasovat sněmovna. Návrh vlády počítá s tím, že fond bude fungovat jen do konce roku 2005. Většina povinností fondu, který byl založen v roce 1970, totiž přešla na jiné instituce. Samotný fond má navíc jen minimální příjmy, které pocházejí z návratu půjček z počátku devadesátých let.

O zrušení Státního fondu pro zúrodnění půdy bude příští týden hlasovat sněmovna. Návrh vlády počítá s tím, že fond bude fungovat jen do konce roku 2005. Většina povinností fondu, který byl založen v roce 1970, totiž přešla na jiné instituce. Samotný fond má navíc jen minimální příjmy, které pocházejí z návratu půjček z počátku devadesátých let. Schůze bude zahájena v úterý 2. listopadu. V letech 1986 až 1990 se výdaje fondu ročně pohybovaly mezi 1,78 a 1,91 miliardy korun. Formou subvencí nebo půjček zemědělským subjektům a Státní meliorační správě byly financovány protierozní opatření, terasování svahů, meliorační vápnění, zakládání ovocných sadů, vinic a chmelnic, výstavba kompostáren a zřizování malých vodních nádrží jako zdrojů vody pro závlahy.

Od 90. let byly z vrácených půjček zemědělských subjektů financovány projekty ve vodním hospodářství, a to naléhavé úpravy drobných vodních toků, údržba a opravy objektů a zařízení v majetku státu na vodních tocích a malých vodních nádržích. Zejména byly hrazeny škody vzniklé po regionálních a místních povodních v letech 1997, 1999, 2000 a 2001. Současnými jedinými zdroji fondu jsou vrácené půjčky poskytnuté do začátku 90. let zemědělským organizacím. V současné době představují pohledávky fondu zhruba 12 milionů korun, z nichž je reálné získat zhruba pět milionů korun do roku 2005. Celkem jde o devět pohledávek. "Vratky půjček jsou obtížně vymahatelné z důvodů likvidace dlužníků, konkurzních řízení, a to i přesto, že byla vydána soudní rozhodnutí a platební příkazy," konstatuje vláda v důvodové zprávě k předloze. Práva a povinnosti fondu přejdou po 1. lednu 2006 na ministerstvo zemědělství.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08