Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 sobota 23.června 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisZ decentralizace a ústavy EU mohou české regiony jen těžit, tvrdí předseda Výboru regionů

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 1.10.2004
Regiony České republiky mají šanci získat jak hospodářsky, tak politicky z prosazování větší míry decentralizace a zasazováním se o evropskou ústavu, předpověděl 20. září předseda Výboru regionů Peter Straub.

Regiony České republiky mají šanci získat jak hospodářsky, tak politicky z prosazování větší míry decentralizace a zasazováním se o evropskou ústavu, předpověděl 20. září předseda Výboru regionů Peter Straub. Peter Straub, který je v České republice na třídenní návštěvě, předpověděl během živě přenášeného televizního rozhovoru v hlavním politickém programu České televize Události, komentáře českým regionům světlejší budoucnost. Primátor hl. m. Prahy Pavel Bém, který vystoupil ve stejném programu, s ním souhlasil a uvedl, že české regiony "nabudou na významu v Evropě budoucnosti".

Oba vedoucí činitelé zdůraznili svou naději, že zamýšlené reformy politiky soudržnosti EU oznámené Evropskou komisí dne 14. července povedou k jednoduššímu a přehlednějšímu systému plnění ve strukturálním financování a k oslabení "úředního šimla". Pavel Bém, jehož čtyřletý mandát ve funkci primátora hl. m. Prahy je právě v polovině, uvedl, že od doby přijetí projektu trvá někdy až dva roky, než je finanční podpora převedena k příjemci. "Peníze musíme urychlit", dodal. Peter Straub uvedl, že evropská ústava posune místní a regionální orgány do těžiště rozhodovacího procesu v EU. Podle Ústavní smlouvy, která byla schválena hlavami států a vlád na červnovém zasedání Evropské rady v Bruselu, bude existovat povinnost před uzákoněním projednat s místní a regionální úrovní všechny návrhy EU ve všech oblastech, které se jí dotýkají. Předseda Výboru regionů zdůraznil, že v případě ratifikace ústavy členskými státy bude Výbor oprávněn požádat Evropský soudní dvůr o zrušení zákonů, v nichž podle názoru Výboru instituce Evropské unie nerespektovaly práva místních a regionálních orgánů. Ještě před tím se Peter Straub sešel k rozhovorům s poslanci a senátory českého parlamentu, kdy obě strany slíbily větši spolupráci při upevňování úlohy státních a regionálních politiků v rozhodovacím procesu v EU.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08