Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEU po šesti letech ruší Portugalsku embargo na hovězí

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.9.2004
Evropská unie se po téměř šesti letech rozhodla zrušit embargo na vývoz portugalského hovězího. Oznámila to dnes Evropská komise s tím, že rozhodnutí bude platit od zveřejnění v úředním věstníku v příštích týdnech. Unie zakázala Lisabonu vyvážet živá zvířata a masné výrobky v listopadu 1998 vzhledem k vysokému výskytu tzv. nemoci šílených krav (BSE). "Portugalsko vyvinulo značné úsilí, aby zvládlo situaci s BSE, za což bude moci sklidit odměnu v podobě pokračování obchodu," uvedl komisař David Byrne, pochvalující si, že opatření EU na BSE opět obnovila důvěru spotřebitelů.

Evropská unie se po téměř šesti letech rozhodla zrušit embargo na vývoz portugalského hovězího. Oznámila to dnes Evropská komise s tím, že rozhodnutí bude platit od zveřejnění v úředním věstníku v příštích týdnech. Unie zakázala Lisabonu vyvážet živá zvířata a masné výrobky v listopadu 1998 vzhledem k vysokému výskytu tzv. nemoci šílených krav (BSE). "Portugalsko vyvinulo značné úsilí, aby zvládlo situaci s BSE, za což bude moci sklidit odměnu v podobě pokračování obchodu," uvedl komisař David Byrne, pochvalující si, že opatření EU na BSE opět obnovila důvěru spotřebitelů. Právě Byrne jako komisař pro zdraví a ochranu spotřebitelů navrhl zrušit embargo na portugalské hovězí. Ovšem až poté, co veterinární inspekce letos v únoru potvrdila, že Portugalci plně uplatňují pravidla, která unie přijala v roce 2001. Mezitím rovněž počet případů BSE v zemi poklesl.

Komise navrhovala zrušit embargo již v roce 2001, ale rozhodnutí zvrátila Francie před Evropským soudním dvorem. Nyní rozhodnutí přijal příslušný výbor EK, v němž jsou zastoupeny i všechny členské země. V České republice bylo dosud na BSE vyšetřeno přes 600.000 zvířat, případů nákazy bylo od června 2001 zjištěno 14. Podle Státní veterinární správy je to malé množství v porovnání s ostatními zeměmi s výskytem BSE, kde jde o desítky, popřípadě stovky případů, v Británii dokonce tisíce nakažených kusů. V souvislosti s dosavadními 14 výskyty BSE bylo preventivně utraceno kolem 2000 kusů dobytka.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08